Kvjatův návrat do F1 se může stát i jeho derniérou

Rošády s jezdeckou sestavou v Toro Rosso pokračují. Přestože se zdálo, že italský tým po návratu Daniila Kvjata odjezdí zbytek letošní sezony s ruským závodníkem po boku Pierra Gaslyho, začínají se nyní objevovat zprávy, podle kterých bude závod na Okruhu Amerik pro Kvjata poslední štací v F1.

Štítky: Daniil Kvjat Zveřejněno 17. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Ruský jezdec byl před dvěma závody odstaven na pomyslnou lavičku náhradníků, když do jeho sedačky usedl Pierre Gasly. Díky předčasnému odchodu Carlose Sainze do Renaultu a Gaslyho účasti na finálovém závodě japonské formule Super se sice Kvjat pro GP USA vrátí do kokpitu, podle rostoucích spekulací by se ale mohlo jednat rovněž o jeho poslední závod.

Toro Rosso totiž údajně pro zbytek sezony chce nechat závodit Pierra Gaslyho a Brendona Hartleyho. Tento bývalý člen juniorky Red Bullu, který byl z tohoto programu pro slabé výsledky odejit v roce 2010, má za sebou solidní kariéru ve vytrvalostních závodech. Přestože se obecně očekávalo, že pro příští rok v Toro Rosso budou závodit Gasly s Kvjatem, podle vedení týmu prý není nic ani zdaleka jisté.

Snadno by se tak mohlo stát, že Kvjatův návrat v Austinu bude současně i jeho derniérou ve formuli 1. „Nerozumím dobře politickým hrám ve formuli 1,“ prozradil ruský promotér Boris Shulmeystera. „Ale z toho co vím, se o Daniila obávám. Je škoda, že takový talent je přeřazen ze seniorského do juniorského týmu. Od toho momentu začal jeho boj o přežití.“

Oficiálně: Za Toro Rosso pojede v GP USA Brendon Hartley

Diskuse k článku

Napsat komentář