Čech Šonka vicemistrem Red Bull Air Race 2017

Na dosah ruky měl titul český pilot v letecké formuli 1, jak se závodům Red Bull Air Race přezdívá, Martin Šonka během závěrečného klání v Indianapolis. Šonka bohužel pro něj poslední krok nezvládl a nakonec obsadil celkovou stříbrnou příčku. Titul bral Japonec Jošihide Muroja.

Štítky: Red Bull Air Race Zveřejněno 18. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Problémy pro Šonku nastaly už v úvodním letu, když inkasoval penalizaci za kontakt křídla s pylonem. Nakonec ale díky nejrychlejšímu času postoupil do vyřazovacích bojů. Po hladkém postupu do finálové čtyřky Šonkovi stačilo druhé místo k zisku titulu. Jeho poslední let ale i kvůli menším technickým problémům znamenal jen pozici číslo čtyři.

„Z kokpitu to vypadalo OK, ale nebylo. Byl silný vítr a postrčilo mě to. Překvapilo mě, že jsem trefil pylon. Byla to hloupá chyba,“ zhodnotil svůj úvodní let Šonka pro web České televize. „Postupu jsem nemohl uvěřit. Ale stalo se a byl jsem zpátky ve hře.“

Jak už bylo zmíněno, nakonec z toho bylo čtvrté a celkově tak druhé místo. „Určitě to bude nějakou dobu bolet. Bylo to blízko. Na druhou stranu jsme opravdu bojovali do konce, do posledního možného letu. Je třeba sportovně poblahopřát Jošimu k titulu, ve finále zaletěl neuvěřitelný čas,“ prohlásil dále Šonka. Druhý Čech Petr Kopfstein skončil v Indianapolis i celkovém pořadí na pátém místě.

Výsledky a celkové pořadí


Záznam a reportáž ze závodu (Česká televize)

Celoroční tipovačka o let s pilotem Red Bull Air Race

Foto: redbull.com

Diskuse k článku

Napsat komentář