Vztah Verstappen – Sainz byl hodně problematický

Poradce Red Bullu Helmut Marko konečně vysvětlil skutečné důvody, které stály za sesazením Daniila Kvjata v roce 2016 z áčkového týmu Red Bullu do sesterské stáje Toro Rosso – stalo se tak po pouhých čtyřech závodech.

Štítky: Daniil Kvjat Helmut Marko Red Bull Zveřejněno 23. 10 2022 — Lukáš Štěrovský

Hlavním důvodem byl podle všeho nezdravý vztah Maxe Verstappen a Carlose Sainze, kteří spolu tehdy závodili u Toro Rosso. Oba debutovali v roce 2015 a v nové sezoně se chtěli vytáhnout. Jenže hned v úvodním závodě v Austrálii došlo na společnou kolizi.

K překvapení všech byl pak po GP Ruska, kdy Daniil Kvjat dvakrát „torpédoval“ Sebastiana Vettela, Rus sesazen a z Red Bullu putoval zpět do Toro Rosso. Opačným směrem zamířil Max Verstappen. Nebyla to ale Kvjatova nehoda, která mu podrazila nohy.

„Kvjat byl v prvním roce v Red Bullu rychlejší než Daniel Ricciardo. Jenže od druhého roku si od prvního testu vzal do hlavy, že je něco s brzdami. Přestal si věřit a cítil nejistotu. Spolu s tím jsme měli napjatý vztah v Toro Rosso mezi Verstappenem a Sainzem. Museli jsme reagovat,“ vysvětluje Marko.

„I když to tak navenek nevypadalo, museli jsme nakonec učinit tvrdé opatření. S povýšením Maxe jsme vyřešili dva problémy jedinou ranou. Sainzův otec to těžce nesl, k smrti se urazil,“ vzpomíná Helmut Marko.