Kvalifikační výkon Mercedesu byl jak rána do břicha

Daniel Ricciardo po sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Austráie řekl, že kdokoli ze špičky jezdců by dokázal zajet v mercedesu stejné kolo, s jakým pole position získal Lewis Hamilton. A že dnešní výkon Mercedesu chutná jako rána do břicha.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Austrálie Lewis Hamilton Zveřejněno 24. 03 2018 — Šimon Trantina

Pilot Mercedesu byl sice na začátku třetí části kvalifikace podobně rychlý jako Sebastian Vettel a Max Verstappen, ve druhém a posledním pokusu se však zlepšil o více než osm desetin sekundy a kvalifikaci ovládl nadmíru přesvědčivým způsobem. Druhý Kimi Räikkönen na ferrari zaostal o propastných šest a půl desetin.

Ricciardo zažívá frustrující domácí závod, nejenže dostal hned po tréninku penalizaci tří míst na startu za nebezpečně rychlou jízdu pod červenými vlajkami, ale v kvalifikaci opět nestačil na mladšího a o poznání méně zkušeného týmového kolegu Maxe Verstappena.

Tím by se určitě dalo vysvětlit jeho velmi kontroverzní, hypotetické a odvážné tvrzení, že by on a kterýkoli jiný pilot z předních příček dokázal v mercedesu jet jako Hamilton.

Dle Australana je způsob, jakým Mercedes dokáže všem ostatním v kvalifikaci ujet díky speciálnímu zvýšenému výkonu motoru, díky kterému dokáže německá stáj se železnou pravidelností získávat pole positions, „ranou na solar“ všem jejím konkurentům.

 

„Je to na nic. Je to frustrující, protože myslím, že všichni chtějí vidět, jak Mercedes někdo ohrozí, takže dnešek byl tak trochu ranou pěstí přímo do žaludku. Nic moc jsem neočekával, zvláště v Q2 a Q3 mi bylo jasné, že zase mají na víc, čekal jsem, že budou o dvě desetiny před námi.

To, že dokázali být o šest desetin rychlejší než kdokoli jiný, je jako facka koláčem do obličeje pro všechny. Je jasné, že oni si to užívají, jsou ve skvělé pozici, ostatním se to ale nelíbí.

Snad se dokážeme dotáhnout, doufejme, že v závodě takové eso v rukávu nemají. Tento jejich mód je totiž strašidelný, musíme se pokusit to nějak vyřešit.

Lewis je velmi dobrý, ale jejich auto je jistě příliš dobré. Nechci diskreditovat Lewise, to vůbec, ale myslím, že by získal pole position, i kdyby jel na devadesát procent. Věřím, že každý z nás, top jezdců, by to v mercedesu dokázal,“ říká Ricciardo.

Diskuse k článku

Napsat komentář