Kubica dnes pustil místo Strollovi a cílí na Le Mans závody

Robert Kubica se v následujících týdnech rozhodne, zda bude závodit v Mistrovství světa vytrvalostních závodů. Byl blízko s Le Mans týmem CEFC TRSM Racing, kterému šéfuje bývalý boss týmu F1 Manor Graeme Lowden. Kubica nakonec s vozem LMP2 vůbec nejezdil.

Štítky: Robert Kubica Zveřejněno 9. 03 2018 — GPF1.cz

“Byl jsem tam tři dny. Nebylo v plánu se jen dívat, ale nakonec jsem vůbec nejel,” řekl Kubica.”V dalších týdnech nás možná čeká další pokus a pak se rozhodneme, co dál.”

Kubica by se rád zapojil do zajímavého projektu LMP1, pokud by mu to povinnosti k Williamsu umožnily. Kubicův tým má k dispozici peníze, které mu zbyly, když nezískal závodní angažmá ve formuli 1. Během svých povinností pro Williams se ukázat svůj potenciál.

“Svým povinnostem budu oddán s maximální mírou,” řekl Kubica. “Je to součást práce. Rozhodl jsem se pro ni, znamená to, že mě to těší. A když bude šance usednout do vozu nebo dokonce závodit, budu připraven lépe než před několika měsíci.”

Robert Kubica uvolnil dobrovolně a ze svého popudu místo Lanci Strollovi. Na dotazy novinářů ale reagoval trochu popuzeně, když vyjádřil svůj údiv, že se nad tím všichni pozastavují.

“Jak je v tom rozdíl (jestli jsem to nabídl já nebo někdo jiný)? Ano, byl to impuls ode mě, ale nepřijde mi to nějak divné. Ale asi je to divné. Lidé na to asi nejsou zvyklí. Já body nesbírám a pokud některý ze závodních pilotů potřebuje více času v autě, nemám s tím problém.”

Diskuse k článku

Napsat komentář