Testy skončily. Räikkönen nejrychlejší. Alonso překvapil druhým časem

Testy skončily. A nejrychlejší o posledním dnu testování v Barceloně byl Kimi Räikkönen a Ferrari. V posledních minutách testů zajel Alonso z McLarenu druhý nejrychlejší čas. Technicky se ale trápil, stejně jako tým Renault.

4 Štítky: Předsezonní testy Zveřejněno 9. 03 2018 — GPF1.cz

Proběhlo osm dní předsezonních testů, ačkoli ty první čtyři vlastně nebyly vůbec relevantní pro špatné počasí, o prosněženém dni ani nemluvě. Tento týden byl ale o poznání lepší, a tak se jezdilo, jak jen to šlo. A některým to nešlo.

Fernando Alonso měl problémy ve středu i dnes, když po poruchách svého McLarenu MCL33 mu byl v obou případech měněn motor. Nakonec se ale odpoledne na dráhu vrátil a dokázal zaznamenat 93 kol. Na moment způsobil dokonce šok, když zajel čas 1:16,720, který se ale ukázal jako nesmyslný, protože Alonso zcela vynechal šikanu v závěru okruhu, která tam byla v roce 2007 postavena. Přesto ale časem 1:17,784 zaznamenal druhý nejlepší čas dne a třetí celkově.

Nejrychlejší byl dnes Kimi Räikkönen, ale i když těsně, rekordní čas Sebastiana Vettela ze čtvrtka se mu překonat nepodařilo. Vettel a Räikkönen jsou ale nejrychlejšími jezdci testů, mezi sebou s rozdílem 0,039 sekundy. Jenomže Mercedes vůbec nenasadil růžovou hyper-měkkou (tedy nejměkčí) sadu pneumatik, na kterých se rychlá kola zajížděla. Na ultra-měkké fialové zajel o šestém dnu Hamilton čas 1:18,400. Jinak se Mercedes – podobně jako v uplynulých letech – soustředil převážně na bílou střední sadu – druhou nejtvrdší, u které nejspíš opět očekává, že se v závodech ukáže nejčastěji.

Třetí nejrychlejší v pátek skončil Carlos Sainz, i když si moc nezajezdil. Prakticky celý den čekal v garáži, až Renault vyřeší problémy s autem. Nakonec ale stihl odkroužit 45 kol.

Co zatím funguje velice solidně je duo Toro Rosso – Honda, byť jako tým co do počtu najetých kilometrů skončil předposlední právě před McLarenem. Zklamáním je účinkování Williamsu. V každém ze čtyři dnů skončil jeden jeho jezdec na posledním místě výsledkové listiny.

Výsledky posledního 8. dne testů

[oa_livecom_event id=’53’ ]

Diskuse k článku

Napsat komentář