Kubica byl v testech nejrychlejším jezdcem Williamsu

Polský pilot se v uplynulých testech pneumatik na okruhu v Abú Dhabi předvedl v dobrém světle, když porazil své kolegy Sirotkina i Strolla. Podle Williamsu to ale nemusí nic znamenat. Kubica bojuje o sedačku pro příští rok právě se Sirotkinem, Paulem di Restou, Pascalem Wehrleinem a Daniilem Kvjatem.

Štítky: Robert Kubica Williams Zveřejněno 30. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože časy v testech nemusejí mít vždy vypovídající hodnotu, dvaatřicetiletý Polák zajel ve svém nejlepším kole o půl vteřiny rychleji než Sergej Sirotkin (ten však jel na měkké sadě, zatímco Kubica měl k dispozici hyper-měkkou) a o jednu desetinu lépe než Lance Stroll. Kubicův čas byl také pouze o jednu desetinu horší než kvalifikační výkon Felipeho Massy z letošní GP Abú Dhabi.

Williams teď bude data nejenom z těchto testů analyzovat. Na základě výsledků se pak rozhodne o svém druhém jezdci pro příští rok. Jaká je jeho reakce na testy, zejména pak na Kubicu? „Nebudu hovořit o jeho rychlosti,“ sdělil médiím jasně technický šéf týmu Paddy Lowe. „Je to komplikované téma. Nestačí si jen přečíst výsledkovou listinu. Ještě jsme nic neanalyzovali, takže o tom nebudu mluvit.

Robert už odjel testy s vozem 2014 na Silverstone a v Maďarsku, takže máme spoustu dobrých informací, odvedl fantastickou práci. Je to velmi profesionální člověk, má znalosti a zkušenosti, z čehož těžil. Chtěli jsme Roberta vidět v současném voze nebo se současnými pneumatikami. Samozřejmě pro nás bylo zajímavé sledovat, jak se s tím vypořádá,“ prohlásil Lowe.

„Při testech nenastal žádný problém, je absolutně v pořádku. Jezdil dobře, žádné komplikace, problémy, vše šlo hladce. O jezdeckém složení rozhodneme, až budeme mít všechny informace a budeme připraveni. Piloti, co se účastnili tohoto testu, nemusejí být nutně zvažování jako závodní jezdci pro příští rok. Byl to test pneumatik, což je příležitost pro dva rozdílné jezdce stejně jako pro Lance, aby si osahali nové gumy. Takový byl účel. Samozřejmě nám to pomůže zjistit více informací o jezdcích, ale neurčí to nic zásadního v tom, které piloty nakonec vybereme pro příští rok,“ řekl Lowe.

Foto: twitter SokolimOkiem

Diskuse k článku

Napsat komentář