Komisaři ve zpackané kvalifikaci piloty chápou. Urgují FIA k nalezení řešení

Řada fanoušků byla rozhořčena závěrem sobotní kvalifikace na Velkou cenu Itálie, ve které několik pilotů vůbec nestihlo najet do posledního rychlého kola. Avšak sportovní komisaři, místo aby potrestali piloty, se rozhodli oslovit Mezinárodní automobilovou federaci a vyzvat ji k nalezení řešení podobných situací.

1 Štítky: Carlos Sainz FIA GP Itálie Lance Stroll Nico Hülkenberg Zveřejněno 8. 09 2019 — Tomáš Richtr

Ve skupině pomalu jedoucích pilotů, z nichž každý toužil po tom mít někoho před sebou kvůli aerodynamické výhodě, nešlo obvinit úplně všechny. Protože někteří, jako třeba Sebastian Vettel z Ferrari, gestikuloval na soupeře, ať mu uvolní dráhu.

Za viníky nakonec byli označeni tři jezdci: Carlos Sainz, Nico Hülkenberg a Lance Stroll. Podle dokumentů vydaných ředitelstvím závodu se přiznali k tomu, že jeli zbytečně pomalu, ale že to samé dělali ostatní piloti. Komisaři ale vyjádřili přesvědčeni, že počínání těchto konkrétních tří jezdců bylo klíčové pro vznik celé situace.

Nakonec ale dostali nejnižší možný trest: napomenutí. A sportovní komisaři se následně obrátili na FIA.

„Komisaři důrazně doporučují FIA, aby pro takové situace našla řešení,“ píše se v dokumentech.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Komisaři ve zpackané kvalifikaci piloty chápou. Urgují FIA k nalezení řešení”

  1. INF_11 napsal:

    O co jde, si to probendili sami 😀 tak dlouho se pouštěli jeden druhýho, až to nestihl nikdo 😀 jejich blbost
    Nikdo jim v předjetí nebránil, to že chtěli sosat za někom a vylepšovat si čas, je jejich riziko (byť pochopitelné). Ten první to udělal dobře, aby sám do rychlého kola stihl najet, ale ti za ním už ne 🙂 Tak jim vypekl rybník

Napsat komentář