Hamilton a Verstappen zkritizovali Rosberga, ten slíbil, že se změní

Šampion sezony 2016 Nico Rosberg slíbil, že ve svých názorech na adresu jezdců bude méně kritický. Nelíbí se mu totiž, že je označován za nového Jacquese Villeneuva.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Nico Rosberg Zveřejněno 8. 09 2019 — Pavel Turek

Nico Rosberg po konci svojí kariéry pilota F1 začal mimo jiné s natáčením videí na Youtube, kde poskytuje své názory a analýzy na současné dění v F1. Často však přichází s kontroverzními prohlášeními, ve kterých si nebere servítky.

„Myslím, že je to nový Jacques Villeneuve,“ prohlásil o Rosbergovi během týdne Max Verstappen. Kanadský mistr světa z roku 1997 je známý tím, že rád poskytuje svůj svérázný názor médiím prakticky na cokoliv. „Villeneuve se ale trochu změnil, zatímco Rosberg jde vždy proti proudu. Například na začátku roku mě nazval narcisem, což je vážně extrémní. Jinak ale neřeším, co na svém kanále vydává,“ dodal Verstappen. „Nemá žádné charisma, ale to je jeho problém. Možná z těch videí chce vytřískat jen co nejvíc peněz. To měl ale líp jezdit, tak by si vydělal daleko víc.“

S Verstappenovým názorem částečně souhlasí i Rosbergův bývalý kolega Lewis Hamilton. „Nějak to neřeším, ale Verstappenův názor byl srandovní. Dostalo mě to, když jsem to viděl. Zajímavé je, že všichni jezdci, když závodí, ví, jaké to je: být kritizován veřejností. A jakmile skončí, sami se stanou těmito kritiky,“ zamyslel se Hamilton. „Jakmile odejdou do důchodu, jejich názory jsou irelevantní, a tak parazitují na ostatních, aby se udrželi na očích. Tak to holt ve sportu chodí.“

Rosberg, který spolupracuje jako televizní expert, ale slíbil nápravu. „Není to kompliment, když Verstappen tvrdí, že jsem nový Villeneuve. On je každý víkend na závodech a kritizuje všechny a všechno. Jedna z věcí, které jsem nesnášel, když jsem závodil, byla kritika od novinářů a bývalých jezdců. V mém případě od Davida Coultharda.

Chci jen poskytnout lidem analýzy, ale mám taky respekt pro jezdce. Takže musím něco změnit. Nechci, aby mojí bývalí kolegové, ke kterým chovám velkým respekt, slyšeli takové komentáře. Budu muset tedy nějak změnit jejich vyznění,“ prohlásil Rosberg.

Diskuse k článku

Napsat komentář