Kimi Räikkönen a Ferrari údajně blízko nové dvouleté smlouvě

Ferrari a Kimi Räikkönen jsou údajně blízko podpisu smlouvy na sezony 2019 a 2020 s tím, že na konci roku 2019 bude mít Ferrari možnost smlouvu předčasně ukončit, bude-li si to přát - jedná se tak o jednostrannou opci. Informace se šíří ve španělských či francouzských médiích, nikoli však italských, které mají takovou zprávu většinou jako první. Oficiálního oznámení bychom se měli dočkat před Velkou cenou Itálie, tradičně nejzazší termín pro rozhodnutí o jezdeckém složení týmu pro další sezonu.

2 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 12. 08 2018 — GPF1.cz

Nedávno zesnulý prezident Ferrari Sergio Marchionne prosazoval mladou krev v podobě Charlese Leclerla, ale nový management chce jít tradičnější cestou, kterou je volba zkušenějších pilotů. Sebastianu Vettelovi Räikkönen navíc vyhovuje a nejlepší výkony podává, když nemá rozruch v podobě nepříjemně rychlých týmových kolegů.

Názory na setrvání Kimiho Räikkönena ve Ferrari mohou být málo kontrastnější. Räikkönen naposledy vyhrál velkou cenu na začátku sezony 2013 a od GP Francie 2008 získal jediné pole position – v Monaku 2017, v závodě, který je dodnes zastřen stínem pochybností o tom, zda se nejednalo ze strany Ferrari o týmovou režii ve prospěch Sebastiana Vettela.

Pro Ferrari a Sebastiana Vettela je to ale objektivně nejlepší scénář ve snaze získat titul mistra světa. Tým se tradičně soustředí na jediného pilota a jeho podpoře dává všechno. Nekonfliktní Räikkönen je tak skvělou volbou, ačkoli zklamání z těsných kvalifikačních porážek působily velmi hluboce: Rusko 2017 (+0,059 proti Vettelovi), Malajsie 2017 (+0,045 proti Hamiltonovi), Čína 2018 (+0,087 proti Vettelovi), Velká Británie 2018 (+0,098 proti Hamiltonovi a +0,054 proti Vettelovi).

Týmová režie Ferrari by byla „brutálním rozhodnutím“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Kimi Räikkönen a Ferrari údajně blízko nové dvouleté smlouvě”

  1. Louis65 napsal:

    Co by za to jini dali – jezdit s Ferrari, byt vedle Vettela! Mistrem sveta uz byl, takze ma splneno, a kdyz ho F1 stale bavi a s Ferrari je konkurenceschopnej, tak proc ne?

  2. jyrki napsal:

    Kimi, jsi muj nejoblibenejsi pilot, ale tohle je chyba. Ani ne tak pro Ferrari, jako pro tebe. Sance uspet jako dvojka vedle Vettela je minimalni. Vek nezastavis, uz to bude jen horsi. Bylo by lepsi zkusit vyhrat na rozloucenou a s hlavou nahoru odejit.

Napsat komentář