Kdo je Sean Gelael? Indonésan dostává šanci u Toro Rosso

Sean Gelael. Tak zní jméno nového muže, kterého ve zbytku sezóny budou moci fanoušci formule 1 vídat častěji. Toro Rosso jej totiž využije v pátečních trénincích GP Singapuru, Malajsie, USA a Mexika.

Štítky: Sean Gelael Toro Rosso Zveřejněno 14. 09 2017 — Josef Nekvinda

Gelael je v současnosti závodním pilotem seriálu formule 2 a týmu Pertamina Arden. V pořadí šampionátu pak figuruje se ziskem sedmnácti bodů na patnáctém místě. Nicméně nikterak nepřesvědčivé výsledky v této kategorii pro Toro Rosso, kam se indonéský závodník před sezónou uchýlil coby testovací pilot, zřejmě nehrály prim. Příležitost tento mladík dostal již na pozávodních testech v Bahrajnu a Budapešti a údajně zaujal management týmu natolik, že se jej nyní italská stáj nebála nasadit ani do programu pátečních volných tréninků hned několika velkých cen.

„Sean během testů v Bahrajnu a Budapešti podal velmi dobrý výkon, pomohl týmu velmi profesionálním způsobem, ke složitému úkolu poskytnout inženýrům užitečnou zpětnou vazbu přistupoval dosti vyspěle. Všichni v týmu byli ohromeni jeho výkonností, jeho technickými znalostmi a odhodláním,“ chválil si svou akvizici šéf týmu Franz Tost.

Teprve dvacetiletý Indonésan již za svou kariéru prošel mnoha sériemi. Z těch, odkud vede typická cesta do formule 1, třeba britskou formulí 3. Poté to vzal přes evropskou formuli 3 a formuli Renault 3.5  do GP2 (F2). Zatím nejvýraznějším výsledkem však zůstává druhé místo na Spielbergu v závodě GP2. Během této štace se také setkal s několika současnými piloty šampionátu formule E, jako například s Tomem Dillmannem nebo Mitchem Evansem.

Gelael spolu se závoděním zvládá studovat i na University of Bath, která se v Británii svým hodnocením umísťuje mezi desítku nejlepších v zemi. Zajímavostí také je, že jeho otec v Indonésii spoluvlastní fastfoodový řetězec KFC. Matka je tamní hereckou hvězdou.

Toro Rosso na prodej, Red Bull zvažuje odchod z F1

Diskuse k článku

Napsat komentář