Kvůli Red Bullu jsem si připadal jako robot, tvrdí jeho bývalý jezdec

Bývalý pilot F1 Jean-Eric Vergne promluvil o svém působení u Toro Rosso, které je juniorským týmem Red Bullu. A zážitky to nejsou zrovna dvakrát pozitivní.

Štítky: Jean-Eric Vergne Red Bull Toro Rosso Zveřejněno 24. 01 2020 — Lukáš Štěrovský

Vergne jako člen jezdecké akademie Red Bullu absolvoval sezony 2012, 2013 a 2014. „Neustále mi říkali: ‚Jez tohle, jdi spát v tolik a tolik, sportuj takhle moc, tady se usměj, támhle nevtipkuj‘,“ popisuje devětadvacetiletý pilot. „Připadal jsem si jako robot. Takže když jsem pak byl v autě, už jsem ani neměl radost. A já mám rád, když se bavím, mám rád to, co dělám. Proč bych se měl chovat jinak, když sám nechci? Ale jinak jsem byl samozřejmě pyšný, že jsem se dostal do formule 1.“

Po sezoně 2014 se však z rozhodnutí poradce Red Bullu Helmuta Marka stal nechtěným. „Znal jsem svoji hodnotu. Myslel jsem si, že jsem král a zvládnu všechno. Jenže lidi si mysleli, že jsem byl negativní, protože jsem se nikdy neusmál. To byla pravda. Trvalo mi chvíli pochopit, že se musíte smát.

Že končím, mi řekli během letní pauzy, když jsem byl s rodinou. Bylo to jako blesk z čistého nebe, všechny mé sny byly pryč. Když jsem odešel z formule 1, neměl jsem peníze. Byl jsem hloupý a u Red Bullu si nevydělal moc. Lidé si myslí, že v F1 je spousta peněz a já se považoval za milionáře, takže jsem rychle všechno utratil. Trvalo mi dva roky se z toho dostat,“ popisuje Vergne, který se posléze přesunul do formule E, kde vyhrál dva tituly.

Diskuse k článku

Napsat komentář