Karta se obrací, Renault se chce zbavit Red Bullu

Red Bull může být donucen k tomu, aby už v roce 2019 odebíral pohonné jednotky Honda. Jeho současný motorář Renault má totiž zájem na ukončení vzájemné spolupráce.

2 Štítky: Honda Pohonné jednotky Red Bull Renault Zveřejněno 14. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Jak už je známo z období, kdy Red Bull zkoušel hledat náhradu za Renault, s Mercedesem ani Ferrari počítat nemůže. Jako jediná alternativa v dohledné době se tak jeví přechod k Hondě, která údajně podepsala s Toro Rosso tříletou smlouvu. Má se za to, že Red Bull a Renault spolu mají dohodu pro roky 2019 a 2020, oficiálně však nic takového oznámeno nebylo.

Tak trochu paradoxem je, že teď to oproti minulosti není Red Bull, kde chce ukončit spolupráci, ale Renault, a to jako důsledek ztráty Tora Rossa. Red Bullu by tak fakticky nezbylo nic jiného, než to zkusit s Hondou. Rakouská stáj na žádost o komentář neodpověděla. Nicméně rozchod těchto dvou značek by nebyl překvapením. Red Bull se v minulosti opakovaně strefoval do francouzského motoráře. Přestože v útrobách jeho vozu jsou motory Renault, oficiálně nesou označení TAG Heuer.

Partnerství mezi Red Bullem a Hondou by navíc šlo na ruku marketingovým oddělením obou firem, které spolu pracují v mistrovství světa silničních motocyklů. Výhodou budou rovněž ušetřené peníze, který nápojový gigant nebude v případě smlouvy s Hondou muset platit za motory Renaultu (už teď ušetří za pohonné jednotky pro Toro Rosso). To by mohlo zmírnit i výhrůžky o odchodu z šampionátu.

S ohledem na to, že je Red Bull spojován s Porsche, které by se v podobě dodavatele motorů mohlo ve formuli 1 objevit v sezoně 2021, je možné, že by partnerství s Hondou bylo jen na dvě sezony. Pokud by pak skutečně došlo na navázání spolupráce s Porschem, mohl by se Red Bull oprostit od záštity Toro Rosso, které je pro něj rovněž finančně velmi nákladné. Toro Rosso by pak mohlo figurovat jako samostatný tým a nadále by odebíralo motory Honda.

Otazníkem je ale výkonnost japonských pohonných jednotek. Tento krok by zcela jistě také ovlivnil jezdeckou dvojici Red Bullu. Ta současná, Max Verstappen a Daniel Ricciardo, totiž hrozí odchodem, pokud se tým příští rok neposune do bojů o vítězství.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Karta se obrací, Renault se chce zbavit Red Bullu”

  1. Honza napsal:

    Verstappen do Ferrari konečně titul

  2. Louis65 napsal:

    Vedeni RB to preju (jezdcum ne), at si to take okusi z druhe strany jake to je byt odmitany.

Napsat komentář