Jezdci si úpravy okruhu v Austrálii pochvalují, má to ale háček

Přestože podle pilotů jsou úpravy dráhy v Melbourne pozitivní a okruh je díky nim rychlejší a zábavnější, někteří z nich se obávají, že původní cíl – usnadnit předjíždění – nesplní.

Štítky: GP Austrálie Melbourne Zveřejněno 8. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

„Je to dobré, přilnavost ujde, zmizely některé nerovnosti, takže na to teď můžeme víc tlačit. Odvedli dobrou práci,“ chválil pořadatele po dvouleté absenci Austrálie v kalendáři způsobené koronavirem Max Verstappen.

„Je to rychlé a vzrušující. Je snadné udělat chybu, což pro letošní auta ve srovnání s těmi loňskými platí obecně. Je těžké zajet dobré kolo, určitě uvidíme spoustu probrzdění a výletů do kačírku,“ předvídá zase Lando Norris.

Podobného názoru je i Pierre Gasly. „S narůstající rychlostí se zmenšil prostor pro chyby, což se mi líbí, je to vzrušující. Přesto je trať hodně plynulá, během průjezdu zatáčkou už musíte myslet na to, co přijde dál.“

Skeptický je však Francouz ohledně toho, zda úpravy zvětší počet předjížděcích manévrů. „Nevím, o kolik to bude lepší, pokud vůbec. Ale nemělo by to být horší, v minulosti se tu nikdy moc nepředjíždělo. Nejlepší bude počkat.“

„Zeptejte se mě v neděli večer,“ přitakával Daniel Ricciardo, domácí hrdina. „Myslím, že to bude lepší. Ale že by se to zlepšilo třeba desetkrát? To asi ne. Ale částečně to bude určitě lepší. Díky další DRS zóně a letošním autům uvidíme těsnější závodění,“ těší se Australan.

Velké změny v Melbourne, na které si musíme počkat o něco déle