Verstappen a Hamilton spolu vtipkovali o zákazu nošení šperků v F1

Před závodním víkendem v Austrálii došlo k upozornění pilotů, že ve voze F1 nesmí nosit šperky, prstýnky nebo piercingy. Velcí rivalové z loňské sezony Max Verstappen a Lewis Hamilton se nad tématem společně pobavili.

Štítky: FIA Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 8. 04 2022 — Vašek Štěpánek

FIA krátce před zahájením víkendu v australském Melbourne pilotům připomněla, že během závodu, kvalifikace i tréninků nesmí mít závodníci na sobě žádné šperky, totéž platí pro piercingy a prsteny.

Toto pravidlo vzniklo už velmi dávno, jezdci jej ale postupně začali ignorovat a v posledních letech nebyly šperky hlídané. Ředitel závodů Niels Wittich ale trvá na respektování tohoto rozhodnutí, neboť jde o bezpečnost. Prstýnek by během nehody klidně mohl pilotovi amputovat články prstu.

Během konference pro média se společně sešli dva protagonisté loňského boje o titul Max Verstappen a Lewis Hamilton. Vzájemná rivalita je aktuálně asi to poslední, co mají oba závodníci na mysli, a naopak se během dotazů novinářů humorně bavili.

Lewis Hamilton je známý pro svou oblibu v módě a nošení drahých šperků během závodních víkendů. V paddocku je ale řada dalších jezdců, kteří jsou například ženatí a nosí prstýnky, a navíc není pilot Mercedesu jediným, kdo má piercing.

„Mám několik piercingů, nejen ten v nose. Ukazovat je vám ale rozhodně nebudu, vlastně ani nemohu. Dělám si srandu, budu to respektovat. Je to pravidlo jako každé jiné a rozumím tomu, není to nic nového,“ začal konverzaci Hamilton.

Verstappen svému loňskému soupeři odpověděl: „Kdybych to nosil, byl bych až moc těžký a auto by bylo pomalejší, takže u mě je nošení takových věcí skoro nemožné.“ Hamilton ale následně prozradil Verstappenovo tajemství.

„No tak, vím že máš piercing na bradavce!“ usmál se Brit. Verstappen po chvilce ticha znovu odvětil slovy: „Ty to chceš zase vidět nebo co?“. Následně se oba závodníci zasmáli a k zákazu nošení šperků se dále nevyjadřovali.