U Mercedesu jsou překvapeni malou ztrátou na Ferrari

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas oproti očekávání po pátku na Monze neztrácejí na domácí Scuderii mnoho.

Štítky: GP Itálie Mercedes Zveřejněno 6. 09 2019 — Pavel Turek

Lepší z dvojice jezdců Stříbrných šípů byl Lewis Hamilton, který odpoledne obsadil druhé místo. „Je to překvapující. Upřímně jsem nevěděl, co od tohoto víkendu čekat. Předpokládali jsme, že Ferrari bude rychlé na rovinkách, což je, ale je tu dost zatáček, kde jsme schopni smazat naši ztrátu. Tam Ferrari není tak rychlé, takže se to tím srovnává. Stále si myslím, že to bude těžký závod, ale jsme na podobné úrovni, což je celkem fajn,“ tvrdí Brit.

Hrálo podle něj v pátečních výsledcích roli proměnlivé počasí? „Z hlediska nastavení se na déšť nijak zvlášť nepřipravujeme. Auto nastavujeme na co nejvyšší rychlost v jednom kole, a pokud prší, nějak se s tím musíme vyrovnat. Musíme si teď projít data a najít co nejlepší kombinaci, zkusit zjistit, kde můžeme zlepšit auto i kde se můžu zlepšit jako jezdec. Ať už je to třeba v řazení, v brzdných bodech, jízdě přes obrubníky či nastavení auta, musíme z něj vymačkat extra výkon navíc,“ vysvětluje Hamilton.

Podobného názoru je i jeho kolega Valtteri Bottas. „Věděli jsme, že Ferrari bude silné, ale nevypadalo to z naší strany hůře než ve Spa. Takže tento víkend máme dobrou šanci. Potřebujeme perfektní nastavení z balíčku, který máme, a perfektní jízdu v závěsu, to bude klíč pro úspěch v kvalifikaci.

V mém rychlém kole jsem se nedokázal za nikým vyvést, jinak to bylo dobré. Celkem dobře vypadají dlouhé výjezdy, takže s plnou nádrží jsem na konci měl dobrý pocit a dobré tempo,“ říká finský jezdec.

View this post on Instagram

W10 + 🌧 = 😍😍😍

A post shared by Mercedes-AMG F1 (@mercedesamgf1) on

Diskuse k článku

Napsat komentář