Jenson Button se vrací na Suzuku, Rubens Barrichello startuje v Le Mans

Formálně pořád člen týmu McLaren-Honda Jenson Button bude startovat na okruhu v Suzuce na konci srpna. Za tým Mugen se zúčastní závodu na 1000 kilometrů. Jeho týmovými kolegy budou Hideki Mutoh a Daisuke Nakajima.

Štítky: Jenson Button Motorsport Rubens Barrichello Zveřejněno 5. 06 2017 — Tomáš Richtr

Závod na Suzuce je šestým v letošním seriálu Super GT, což je seriál pod hlavičkou japonské automobilové federace. Letos se jezdí na sedmi japonských okruzích včetně Fudži nebo Motegi a na tchajvanském okruhu Buriram. Všechno to jsou závody od 250 do 500 km, jen Suzuka se jezdí na tisíc kilometrů tradičně již od roku 1966, byť to letos bude naposled. Buttonův tým pojede s vozem Honda NSX-GT. V úterý a ve středu se zúčastní oficiálních testů na Suzuce.

„O závody Super GT jsem se začínal zajímat od loňského prosince, kdy jsem se zúčastnil akce Thanks Day s NSX conceptem GT od Hondy,“ řekl Jenson Button. „Jednal jsem s Hondou a ta mi dala šanci startovat v 1000 km Suzuky. Rozhodně budu bojovat o vítězství a těším se na návrat před své japonské fanoušky!“

Zpráva o Buttonovi přišla jen pár desítek hodin poté, co bylo oznámeno, že držitel největšího počtu startů v F1 Rubens Barrichello absolvuje svůj debut v závodě 24 hodin Le Mans. Jedenáctinásobný vítěz velkých cen F1 rozšíří tým kategorie LMP2 Racing Team Nederland s vozem Dallara P217-Gibson (startovní číslo 29). V neděli se zúčastnil společně s týmovými kolegy a dalšími 59 posádkami oficiálního testovacího dne v přípravě na závod, který se jede příští týden v sobotu a v neděli 17. – 18. června.

„Tento závod v televizi sleduji už hodně dlouho,“ řekl Barrichello. „Jel jsem v Monaku a také v Indianapolisu. A prostě jsem cítil, že zvládnout Le Mans k mé kariéře tak nějak patří. Navíc miluji to, co dělám. A závodím více, než jsem závodil, když jsem byl v F1.“

LMP2

Diskuse k článku

Napsat komentář