Red Bull očekává nejtěžší závody sezony

S ohledem na konfiguraci okruhů tří nadcházejících velkých cen Red Bull očekává, že jeho ztráta na první dva týmy spíše naroste.

Štítky: Red Bull Zveřejněno 5. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Rakouský tým dosáhl ve Španělsku a Monaku na stupně vítězů. Mimo jiné proto, že jeho výkonnost, která letos není ideální, je lepší na okruzích s vyšším přítlakem. Jenže nadcházející podniky v Kanadě, Baku a Rakousku jsou spíše opačného charakteru.

Sám Red Bull tak ústy svého šéfa Christiana Hornera přiznává, že ztráta na Mercedes a Ferrari teď bude zřejmě větší. „Myslím, že určitě už začínáme lépe rozumět vozu, vyvíjíme ho lépe a dostáváme z něj takovou výkonnost, která funguje na tratích s vyšším přítlakem.

Trochu se ale obávám o závody v Kanadě a Baku, protože to jsou charakterově zcela odlišné okruhy s jinými výzvami. Tři nadcházející Grand Prix pro nás budou velmi těžké. Vyjma Monzy to pro nás budou největší výzvy v této sezoně,“ tvrdí Horner.

„Z toho důvodu si myslím, že pokud zajedeme slušně v těchto závodech, s ohledem na to, co chystáme, pro nás bude druhá polovina sezony mnohem silnější než její začátek.“

Red Bull stále očekává dodání vylepšeného motoru od Renaultu, který by měl přijít nejpozději v závodech před letní přestávkou.

Renault očekává, že příští rok výkonnostně dožene Mercedes

Diskuse k článku

Napsat komentář