Je to oficiální, Bottas je wingman. Pomocník!

Bottasovi vadí, že jej šéf Mercedesu Toto Wolff nazval Hamiltonovým pomocníkem, wingmanem. "To bolí," řekl narovinu.

2 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 29. 07 2018 — GPF1.cz

Valtteri Bottas jel po většinu závodu na druhém místě a výrazně tak pomáhal tomu, aby měl Hamilton na čele větší klid. V závěru závodu se ale dostal do kolizí a dojel až pátý. Což je podle Wolffa škoda, protože by si Bottas zasloužil dojet druhý.

„Pro nás vítězství nebylo reálné, je to jedna z našich nejslabších tratí. Chtěli jsme omezit ztráty na minimum a místo toho bereme nejvíce bodů,“ řekl Wolff. „Škoda Valtteriho. Druhé místo si zasloužil, protože byl tak skvělým pomocníkem. Druhé místo by bylo pěkné.“ Bottas ale nebyl s označením ‚wingman‘ vůbec spokojený.

Wingman je v letectví používaný výraz pro pilota, který jiného pilota podporuje v náročných letových podmínkách. Chrání mu záda a létá mírně za vedoucím pilotem vpravo od něj. Výraz zpopularizoval oblíbený film s Tomem Cruisem Top Gun.

„Tak tohle označení bolí,“ čertil se ale Valtteri Bottas! Přiznal ale, že jeho výsledek je nakonec daleko za očekáváním. „Musíme si s týmem promluvit. Jsme za polovinou sezony a bodový rozdíl je opravdu velký. Očekávám, že se tým v dohledné době nějak rozhodne (o mé roli podporovatele).“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Je to oficiální, Bottas je wingman. Pomocník!”

  1. MacLuke napsal:

    Ty jsi si spletl Top Gun a Žhavé výstřely ne? I když ani u nich se určitě o propadáku nedá hovořit.

  2. ej_kej_ej napsal:

    Bulvárněji napsaná titulka na skladě nebyla?
    Bottas Hamiltonovi kryl záda jak z velké knihy, o tom žádná, ovšem kdyby chtěl víc, tak by musel vyhrát kvaldu – jinak to pro něj dnes dopadnout asi ani nemohlo. V okamžiku kdy Räikkonen zajel velice brzy na první pit nebylo zbytí – buď jej pokryje a zkusí dojet druhý na v závěru sjetých pneu, nebo na Kimiho zastávku nezareaguje a de facto by měl již tehdy jistotu že druhý nedojede s návdavkem, že Hamilton by to měl s jedním, nebo spíše s obouma ferrari za zády taky na levačku.

Napsat komentář