Je to oficiální, Bottas je wingman. Pomocník!

Bottasovi vadí, že jej šéf Mercedesu Toto Wolff nazval Hamiltonovým pomocníkem, wingmanem. "To bolí," řekl narovinu.

2 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 29. 07 2018 — GPF1.cz

Valtteri Bottas jel po většinu závodu na druhém místě a výrazně tak pomáhal tomu, aby měl Hamilton na čele větší klid. V závěru závodu se ale dostal do kolizí a dojel až pátý. Což je podle Wolffa škoda, protože by si Bottas zasloužil dojet druhý.

“Pro nás vítězství nebylo reálné, je to jedna z našich nejslabších tratí. Chtěli jsme omezit ztráty na minimum a místo toho bereme nejvíce bodů,” řekl Wolff. “Škoda Valtteriho. Druhé místo si zasloužil, protože byl tak skvělým pomocníkem. Druhé místo by bylo pěkné.” Bottas ale nebyl s označením ‘wingman’ vůbec spokojený.

Wingman je v letectví používaný výraz pro pilota, který jiného pilota podporuje v náročných letových podmínkách. Chrání mu záda a létá mírně za vedoucím pilotem vpravo od něj. Výraz zpopularizoval oblíbený film s Tomem Cruisem Top Gun.

“Tak tohle označení bolí,” čertil se ale Valtteri Bottas! Přiznal ale, že jeho výsledek je nakonec daleko za očekáváním. “Musíme si s týmem promluvit. Jsme za polovinou sezony a bodový rozdíl je opravdu velký. Očekávám, že se tým v dohledné době nějak rozhodne (o mé roli podporovatele).”

Diskuse k článku

Napsat komentář