Pilot Mercedesu opět ‚penalizován‘. A opět bez trestu

Valtteri Bottas dostal za kolizi s Danielem Ricciardem časovou penalizaci 10 sekund, ale jelikož měl velký náskok před šestým Pierrem Gaslym, výsledky to nijak neovlivnilo. Bottas je v pořadí dál pátý.

3 Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 29. 07 2018 — GPF1.cz

Při souboji se Sebastianem Vettelem si Bottas poškodil přední spojler, což mělo za následek ztrátu přítlaku. Ta se ukázala jako klíčový faktor při následném souboji s Ricciardem, který Bottas neubrzdil a do Ricciarda vrazil. Proto penalizace deseti sekund a 2 trestné body.

Je to již druhý závod po sobě, kdy trest pro pilota Mercedesu nemá žádný dopad na výsledky závodu. Lewis Hamilton dostal při GP Německa za porušení pravidel napomenutí.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Pilot Mercedesu opět ‚penalizován‘. A opět bez trestu”

 1. Machus napsal:

  sry, ale to je zas článek jak z bulváru a ani se dotyčný nepodepsal. Místo abychom byli rádi že se na trati bojuje tak žádáte penalizace. Nejhůř na to doplatil Bottas (nemá bednu a 2 trestné body) tak v čem je problém? Myslím, že bylo přihlédnuto i k tomu, že druhému útoku od Daniela se nebránil a pustil ho před sebe.
  Prosím o reakci, jaký tedy trest podle vás měl dostat? V nedávno zveřejněném článku jste se rozepsali o trestech, které je množné udělit.
  – Časový trest 5 sekund
  – Časový trest 10 sekund
  – Průjezd boxy
  – Penalizace 10 sekund stop & go
  – Jakákoli časová penalizace
  – Napomenutí
  – Pokles určeného počtu míst na startu dalšího závodu
  – Diskvalifikace
  – Zákaz startu v dalším závodě

  Předem děkuji
  Machek

 2. Mike Litoris napsal:

  Wolff se nažral a koza zůstala celá. Mohli to rovnou vyřešit domluvou.

 3. ej_kej_ej napsal:

  10s penalizace není trest? Odkdy tomu tak je a odkdy se stalo normou publikovat nepodepsané „články“ byť by byly i kvality nevalné?
  Jaký trest měl Bottas vlastně dostat aby bylo morálce učiněno zadost? Vettel dostal předminule 5s a Räikkonen minule 10s, a oba odešli díky svým prohřeškům ze závodu lépe než jejich oběti.
  Já si myslím, že i v civilním životě se trestá ůměrně způsobeným škodám – a dnes jak Vettel, tak Ricciardo v konečném důsledku poškozeni nijak nebyli….a že v desíti sekundách za Bottasem široko daleko nikdo nebyl, kdo by z toho těžil? No a, chyba těch co tam nebyli, být tam, mohli shrábnout fleka

Napsat komentář