Je to jednoznačně nejlepší vstup Red Bullu do sezony

Verstappen získal vítězství a druhé místo, solidní rychlost ukazoval i Sergio Pérez. Red Bull může být se začátkem nového ročníku spokojený.

Štítky: 2021 Red Bull Zveřejněno 22. 04 2021 — Martin Vejdělek

Slovy chvály pro Maxe Verstappena nešetřil jeho šéf Christian Horner. „Max měl úžasný start a pak si počínal velmi odvážně v první zatáčce. Poté už brilantně kontroloval průběh závodu.“

Podle bosse Red Bullu je to zvláště obdivuhodné vzhledem k tomu, že mladý Nizozemec musel před třemi týdny v Sachíru doslova přepustit vítězství Hamiltonovi, protože jej předjel mimo trať.

„Vždy je těžké prohrát závod takovým způsobem, jako se stalo v Bahrajnu. S Mercedesem je to velmi vyrovnané, takže přijet do Imoly a získat vítězství je skvělé. Mezi jezdci je jediný bod, v šampionátu ještě zbývá spousta závodů.“

Zatímco Verstappen je pouhý bod za prvním místem v šampionátu, Sergio Pérez je až osmý. Ale i on ukázal, že by s vozem s rudým býkem mohl předvést velké věci.

V úvodním podniku v ostrovním království jej před startem zradilo auto, přesto se z poslední pozice dokázal probojovat až na pátou příčku. Na Imole jej body a možná i pódium stála chyba krátce po restartu, spokojen však může být se druhým místem v kvalifikaci, v níž překonal i svého týmového kolegu.

Od roku 2030 bude Volvo prodávat pouze elektromobily

„Je to jednoznačně náš nejlepší start do sezony za poslední roky. Chtěli jsme získat momentum, to že se to povedlo je fantastické i pro Hondu, pro níž jde o první vítězství tady na Imole od toho Sennova v roce 1991,“ naráží Horner na úspěch McLarenu Senny a Bergera, který v tehdejší Velké ceně San Marina dominoval a zbytek startovního pole porazil o celé kolo.

Red Bull ale na vavřínech neusíná a vidí velkou sílu svého soka. „Máme dobré auto, ale vidíme, že Mercedes je také pořád velmi, velmi rychlý. Jejich práce s pneumatikami je lepší než naše. To je vidět, když se kouknete na jejich rychlost na konci stintu na přechodných podmínkách i na konci závodu.“

„Lewis velkým rozdílem získal nejrychlejší kolo. Měl sice výhodu DRS, to ale nic nemění na jeho rychlosti, která byla opravdu silná. Musíme je prostě nadále udržet pod tlakem,“ dodal Horner.

Další dějství napínavého souboje nejen mezi Red Bullem a Mercedesem, ale i mezi Ferrari a McLarenem nám na začátku příštího měsíce nabídne Pyrenejský poloostrov. První květnová neděle se ponese ve znamení závodu v Portimau, o týden později zavítá šampionát poblíž Barcelony.