Inovace za cenu dalších potíží? Honda chystá úpravy pro Baku

Honda přislíbila inovace spalovacího motoru už pro závod v Ázerbajdžánu. Sama už ovšem tuší, že stávající problémy se tím nevyřeší.

2 Štítky: Honda McLaren Zveřejněno 20. 06 2017 — Josef Nekvinda

Není to tak dlouho, respektive je tomu teprve něco málo přes týden, kdy už to McLaren nevydržel a partnerství s Hondou, pokud by pokračovala v současném trendu, označil za prakticky neudržitelné. Stalo se tak v návaznosti na slibované úpravy pohonné jednotky pro GP Kanady, které ovšem z japonské továrny na závod nedorazily. O to hustší atmosféra pak mezi oběma společníky zavládla poté, co Honda nebyla schopna ani určit náhradní termín dodávky těchto úprav.

Prodlevy, zdá se, nicméně nebudou tak velké. Už pro nadcházející velkou cenu Ázerbajdžánu japonský motorář prý poskytne tolik potřebné aktualizace. Jak ale lze z posledních zpráv usuzovat, průlom v oblasti výkonu a spolehlivosti ani díky těmto inovacím nenastane. Dále už následuje vyjádření samotného šéfa Hondy, Yusukeho Hasegawy.

„Pro závod v Baku budou připraveny nějaká vylepšení ve spalovacím motoru. Nevím, zda to lze označit za specifikaci tři, ale určitě něco představíme, i když to bude jen přechodné řešení.“

Honda podle všeho pracuje velmi tvrdě právě třetí verzi letošní pohonné jednotky. V Sakuře tak bojují především s problémem nadměrných vibrací motoru spolu s deficitem výkonu, který byl vyčíslen na devadesát koňských sil. Trable prý ale ani s novým spalovacím motorem neustoupí.

„Pokud inovujete spalovací motor, sníží se teplota ve výfukovém systému díky vyšší účinnosti motoru. To naopak snižuje množství energie získané z turba a MGU-H. Tudíž je potřeba upravit i tyto části. Situace je složitější, než si lidé dovedou představit,“ sdělil dále Hasegawa.

Slova šéfa Hondy tedy nedávají příliš nadějí na vyléčení rozbolavělého vztahu spolu s McLarenem. V neposlední řadě to pak také může znamenat konec působení Fernanda Alonsa u týmu.

Názor: Honda doplácí na odmítání ‚multi-kulti‘ ve světě formule 1

Diskuse k článku

2 komentáře: “Inovace za cenu dalších potíží? Honda chystá úpravy pro Baku”

  1. NakasiBMW napsal:

    Ať se to klidně rozsype ale ukažte aspoň trochu rychlosti! Jinak k Baku doufám, že to nebude nuda jako loni já tyhle městské okruhy nesnáším! Monako pochopím kvůli jeho historii ale vše ostatní mě doslova irituje…

  2. FrancoisCEVERT napsal:

    Alonso chtěl s Hondou Titul hned (do tří let),..risk nevyšel, takže teď i když by Mcl. Honda v Baku uspěla v podobě bodovaných míst v cíli,..z pohledu Alonsa to vůbec nic neřeší,..je tu zásadní rozpor: stanovený cíl zisku třetího Titulu F1 s Mcl. Honda vůbec nejede podle jeho časového plánu. Troufnu si tvrdit, že Fernando je blíže k zisku triple crovn,..než dalšího titulu mistra světa F1.

Napsat komentář