Hülkenbergův bývalý šéf o jeho výjimečném talentu

Sezona formule 1 je pomalu u konce a s tím mizí i poslední (oficiálně) neobsazená místa na startovním roštu pro rok 2023. Zbývají už jen dvě – Williams čeká jen na to, zda junior týmu Logan Sargeant získá superlicenci. Se sedačkou u Haasu je zase spojován Nico Hülkenberg, kterého nyní pochválil i výkonný šéf Astonu Tom McCullough.

Štítky: 2023 Aston Martin Haas Nico Hülkenberg Zveřejněno 15. 11 2022 — Vašek Štěpánek

Na začátku letošní sezony vynechal Sebastian Vettel první dva závody v Bahrajnu a Saúdské Arábii. Němec onemocněl covidem a na jeho místo dočasně naskočil rezervní pilot týmu Nico Hülkenberg, který si nepočínal vůbec špatně.

Bývalý pilot Renaultu na začátku prvního závodního víkendu ještě ani nevěděl, že zanedlouho bude muset závodit. Přesto podal Hülkenberg solidní výkon, a dokonce porazil i stálého jezdce Lance Strolla, syna majitele stáje Lawrence Strolla.

„Nico neměl skoro žádnou přípravu. Nejsem si jistý, ale podle mého naskočil do auta až při třetím tréninku v sobotu, jen pár hodin před kvalifikací. Bylo to hodně o improvizaci. Museli jsme narychlo připravit sedačku a dělat kompromisy.

Hulk [Hülkenbergova přezdívka] je přirozený talent. Jakmile do auta skočil, hned věděl, co potřebuje a jak dosáhnout toho, co chce. Bylo to působivé. Na začátku sezony jsme navíc měli hned několik velkých problémů s naším autem.

Řešili jsme nekonkurenceschopnost, vše bylo nové a my sami jsme se toho museli hodně co učit. Také jsme museli pracovat na poskakování vozu, kterým jsme tehdy trpěli a snažili jsme se našim jezdcům pomoci,“ vzpomíná McCullough.

Výkonný ředitel Aston Martinu popsal i Hülkenbergovo počínání v Saúdské Arábii. „Přijel na trať, kterou vůbec neznal a nikdy na ni nezávodil. Mám takový pocit, že skončil jen pár míst za body a já za něj byl opravdu šťastný.

Nico tím jen potvrdil své kvality a lichotivé renomé. Ten okruh [Džiddu] zvládl skvěle, i přesto, že mu poskakovalo auto a všude kolem něj byla zeď. Byl plně koncentrovaný a odvadl velmi dobrou práci, snad ještě dostane v F1 šanci,“ doufá McCullough.

Přání výkonného ředitele Astonu se možná vyplní. Haas by měl tento týden oznámit svou jezdeckou sestavu pro příští rok.  Magnussen zůstává a místo vedle něj by měl dostat právě Nico Hülkenberg, který by tak nahradil Micka Schumachera.