Honda neví, kdy nasadí výrazně upravený motor

Honda má v plánu nasadit výrazně upravený motor, který by měl konečně vyřešit problém s příliš velkými vibracemi. Konkrétní termín však nestanovila.

Štítky: Honda Pohonné jednotky Zveřejněno 13. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Japonský dodavatel pohonných jednotek McLarenu pracuje na novém agregátu, který by měl podle spekulací být k dispozici kolem Velké ceny Kanady. Řešit by měl jednak problém nedostatečného výkonu, ale také nadměrné vibrace.

Ty se objevují hlavně při řazení vyšších rychlostních stupňů, vůz McLarenu tedy nejvíce trpí na výjezdech ze zatáček. „Nemyslím si, že jezdci s tím budou souhlasit, ale od začátku sezony jsme se v tomto přece jen zlepšili,“ tvrdí šéf Hondy Yusuke Hasegawa.

„Ale samozřejmě jsme zatím nepřišli s komplexním řešením. To by mělo zařídit další vylepšení pohonné jednotky. Nemohu sdělit přesné datum nebo závod, kdy bude nasazena, ale pokud bude příležitost, chceme motory vylepšit.“

Přestože přesné datum nasazení výrazně upraveného motoru stanoveno není, menší vylepšení probíhají stále – díky absenci vývojového systému žetonů. „V Číně jsme nasadili vylepšené sání, jelikož už nejsme omezeni vývojovými žetony. Takže celý balíček můžeme zlepšovat tak, jak potřebujeme,“ dodává šéf Hondy.

Diskuse k článku

Napsat komentář