Hamiltonovo svalování viny na novou pozici v autě není příčinou problémů

Technický ředitel Mercedesu James Allison uvedl na pravou míru spekulace, že změna pozice kokpitu by mohla Lewisi Hamiltonovi pomoci k vítězstvím. Řekl také, v čem vidí sílu Red Bullu.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Technika Zveřejněno 1. 07 2023 — Petr Horák

Po nasazení nových širších bočnic se začal Mercedes posouvat kupředu a blíže Red Bullu. Navrátivší se technický ředitel týmu James Allison však tvrdí, že růst výkonnosti není zapříčiněn jen tímto. “Všechno co jsme na autě změnili jsme mohli udělat se starými bočnicemi. Nulové bočnice nebyly důvod našich problémů, stejně jako tvar boků Red Bullu není důvod jejich úspěchů,” poznamenal.

Lewis Hamilton má za to, že jedním z dalších faktorů, na které by se měl Mercedes zaměřit, je pozice kokpitu. Má pocit, že sedí až moc blízko předním kolům a že pro příští rok to tým musí změnit.

Allison na tento názor sedminásobného šampiona řekl: “Nelíbí se mu chování auta a sedí v trochu jiné pozici než dřív. Ale nejsem si jistý, zda to spolu souvisí. Bavil jsem se s ním o tom a nemyslím, že to kde sedí má velký vliv na problémy, které s autem má. Samozřejmě ale musíme auto zrychlit. Pokud však změníme pozici jezdce v autě, bude to pro spoustu důvodů, ne protože bychom mysleli, že to vyřeší všechny Lewisovy problémy.”

Technický ředitel týmu z Brackley také odmítá názor, že klíčem k úspěchu Red Bullu je komplexní podlaha. Podle mnohých Red Bull totiž letos na rovinkách jiskří víc než ostatní týmy. “Na začátku sezony jsme viděli, že se dotýkali země (bottoming) dříve než ostatní auta, ale teď už tomu tak není,” řekl Allison.

I proto si myslí, že Mercedes se může Red Bullu přiblížit postupnými vylepšeními. Allison uvedl: “Říkám i uvnitř týmu, že není důvod, proč bychom je letos neměli dohnat. Jen musíme vydržet zlepšovat auto. Větší výzva je zároveň s tím pochopit vůz natolik, že dokážeme být vepředu od začátku příští sezony.”