Nejlepší tři jezdci podle Rusella a Verstappena? Netuší!

Zajímavá debata se strhla na tiskové konferenci před Grand Prix Rakouska, když byl George Russell požádán o vyjmenování nejlepší trojice pilotů.

Štítky: George Russell Max Verstappen Zveřejněno 1. 07 2023 — Lukáš Štěrovský

„Abych byl upřímný, tak nevím. Myslím, že jsme všichni tak soustředění na svou práci… Samozřejmě v nejlepší trojce by byl Max, momentálně je jedničkou,“ začal polemizovat. „O ty další se nikdo nestará, všichni chceme jen vyhrávat.“

Když však byl Brit konfrontován s tím, že fakticky neodpověděl na otázku, přece jen se nechal zviklat k delšímu vysvětlení. „V tomhle sportu se těžko něco posuzuje. Jako jezdci chceme být v pozici, kdy můžeme týden co týden soupeřit s každým, za stejných podmínek.

V ideálním světě jsou všechna auta stejná, a to pak poznáme, kdo je nejlepší. I co se Maxe týče, není to tak, že by najednou byl o sekundu na kolo rychlejší než vloni. V Red Bullu strávil spoustu let, kdy vyhrál sem a tam závod, teď jich vyhrává dvacet nebo kolik ročně,“ krčí rameny Russell.

„Prostě dělá svoji práci v mezích toho, co mu auto dovolí. Ale mnoho jezdců odvádí skvělou práci: Fernando, Lewis, Lando, Oscar, Hulk… Takže kdo ví, kdo je skutečně mezi třemi nejlepšími,“ uzavřel Russell, na kterého v podobném duchu navázal právě Verstappen.

„Abych byl upřímný, tak nevím,“ přiznal Nizozemec. „Jak řekl George, je nemožné to vlastně úplně vědět, protože se můžete porovnávat jen se svým týmovým kolegou; u ostatních aut nevíte, jaká je skutečná výkonnost. Na startovním roštu je spousta dobrých jezdců, kteří by si zasloužili být v první trojce, ale kdo konkrétně… Prostě nevím!“