Hamilton připustil pochybnosti, zda pokračovat v F1

Lewis Hamilton přece jen připustil pochybnosti, zda po skončení příští sezony ve formuli 1 zůstat. Chce pokračovat, ale současně nechce přicházet o jiné životní zážitky. Smlouva Hamiltonovi skončí na konci příštího roku.

1 Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 30. 11 2017 — Tomáš Richtr

“Je to jako s počasím. Je to o tom najít správnou rovnováhu,” řekl Hamilton. “Mám před sebou ještě rok smlouvy a chci pokračovat. Ale nacházím se ve fázi, kdy je tam prostě to semínko pochybnosti.

Do formule 1 se nelze vrátit. Ale ať se stane cokoli, vím, že mi to bude chybět. Ať je to za rok nebo za pět let, bude mi to chybět, až jednou skončím. Říkají mi, ať zůstanu, jak dlouho to jen jde. Ale já si tím nejsem úplně jistý. V životě je spousta dalších věcí. Jsou některé, které mi chybí.

Nedávno jsem si povídal s kamarádem a vyprávěl jsem, jak mu některé věci závidím nebo jak se na jiné těším. Žít na jednom místě, mít určitý režim, mám svou tělocvičnu, trávím prima chvíle se svými přáteli a rodinou. S každým dalším rokem ve sportu tyto věci odsouvám. Ale naštěstí ve věku 40 let je na ně pořád hodně času.

Má teta zemřela na rakovinu a poslední den svého života mi řekla: ‘Pracovala jsem každý den a měla plán jednou skončit a dělat něco jiného. Ale už jsem nedostala možnost.’ A s tímhle trochu bojuji. Chci závodit, ale chci dělat i jiné věci.

Věřím, že jsem součástí kultury, kterou jsem do formule 1 přivedl. Mé kultury, ze které jsem vzešel… Nyní se začínám upínat k budoucnosti, protože můj čas ve formuli 1 se chýlí ke konci. Musím si to nějak uspořádat. Jsem si vědom jiných schopností a kvalit a nevadilo by mi začít někde ve firmě a postupně se vypracovávat, jestli to tak má dopadnout. S pracovní stáží není problém. Hrozně rád se učím nové věci. Je to vzrušující, je to riskantní, líbí se mi to. Je to jiné, když se musíte ohlížet na plat a nemáte finanční jistoty. To samozřejmě pomáhá. Je to prostě jen vzrušující. Co budu dělat?” uzavřel Hamilton řečnicky.

Hamilton podle Rosberga přemýšlí nad ukončením kariéry

Diskuse k článku

Napsat komentář