Hamilton: Nevím, co se stalo a jsem rád, že je po všem

I když se během víkendu potýkal Lewis Hamilton s nemocí, dokázal v sobotu využít problémů Ferrari a vyhrát první místo na startu. Jenže jako mnoha závodníků, ani lídr jezdeckého šampionátu se nevyhnul klouzačce v zatáčkách 15 a 16.

Štítky: GP Německa Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 28. 07 2019 — Martina Nová

Britovi se povedl bez větších obtíží start na mokré trati a jak je jeho zvykem, začal si tvořit pohodlný náskok na čele. Jenže s hladkými pneumatikami na mokré trati se ani obhájce mistrovského titulu chybě nevyhnul. „Nejprve jsem narazil do zdi, a také mi nijak nepomohlo nasazení hladkých pneumatik, když déšť neustával. Zkrátka kombinace více věcí,“ hledal příčiny zmaru Hamilton.

„Byl to jen špatný den a špatný víkend. Není víc, co bych k tomu mohl říct. Byl to pravděpodobně nejhorší den, jaký jsem za hodně dlouhou dobu měl,“ s těžkým srdcem hodnotil černý závod pro Mercedes britský závodník.

Celkem šestkrát zajel Hamilton do boxů, nepomohla mu ani pětisekundová penalizace. Tu obdržel za pozdní rozhodnutí zajetí do pit lane, když rozbil svůj vůz. Hodně času také ztratil kvůli zmatkům při výměně pneumatik, když mechanici nevěděli, jestli nasadit měkkou, nebo přechodnou směs. „V životě se neustále učíme. Abych byl upřímný, nevím, co se to stalo, ale jsem rád, že je po všem,“ oddechl si.

Nakonec se Stříbrné šípy musely smířit s tím, že z jubilejní 200. Grand Prix si neodvezou žádné body. Bottas závod po havárii nedokončil závod, Hamilton skončil na 11. miístě. „Máme před sebou ještě spoustu závodů, takže se musíme oklepat, začít se zase pořádně soustředit a vrátit se o to silnější,“ burcoval tým Hamilton.