Šéf Mercedesu: Neměli jsme tu co blbnout v oblečcích. Tohle je karma

V sobotu vše šlapalo v garáži Mercedesu jako po drátkách. Německá stáj se díky zisku prvního a třetího místa na tartu těšila na velkolepé oslavy 200. velké ceny a 125 let od prvního nasazení vozu do motorsportu. Závod na Hockenheimringu se však stal pro Stříbrné šípy noční můrou.

Štítky: GP Německa Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 28. 07 2019 — Martina Nová

Dlouho šlo vše podle plánu. Jezdci Mercedesu se drželi na špičce startovního pole a Lewis Hamilton si tvořil těžko dohonitelný náskok. Vše se ale začalo sypat po havárii Charlese Leclerca. Brit jen o chlup minul Monačanův vůz, pochroumal si přední křídlo a ve zmatku zajel k mechanikům Jenže se tak rozhodl poté, co minul červený patník u nájezdu do boxů. Od komisařů si tedy vysloužil pětisekundovou penalizaci.

Aby toho nebylo málo, během nešťastného pit stopu mechanici zazmatkovali při volbě pneumatik a Hamilton ztratil více času, než bylo zdrávo. Toto Wolff velmi litoval také následných chyb v rozhodování. „Byl to nešťastný moment, vše se zhroutilo při vjezdu do boxové uličky. A i když se to ještě mohlo zlepšit s ohledem na nehody dalších závodníků, tak jsme udělali špatná rozhodnutí.”

O to bolestivější Britova ztráta byla, když zvládl bez obtíží start na mokré vozovce. „Myslím, že jsme měli slušný začátek s dobrým tempem. Jenže potom přišly nehody, kolaps v obtížné situaci a špatná rozhodnutí,“ hořekoval nad černým závodem šéf Mercedesu.

Konečný hřebíček do rakvičky zatloukl Valtteri Bottas, který rozbil svůj vůz z druhého místa. Následné televizní záběry na Wolffa, který nevěřil svým očím, mluvily za vše. „Celkově to byl pro nás špatný den, pro jezdce… Už to ani nemohlo být horší,“ nenacházel slov.

„Jen to dokazuje, že se nesmíte nechat rozhodit, když se něco nepovede. Měli byte se stále snažit soustředit na práci, ne blbnout v oblečcích. Nejsme pověrčiví, ale věříme v karmu a dnes jsme se hodně poučili,” řekl Toto Wolff ve svém historickém kostýmu k nejhoršímu závodu pro Mercedes od loňské GP Rakouska, kdy závod nedokončil ani Hamilton, ani Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář