Nejnovější žebříček popularity pilotů F1

Více než 150 000 čtenářů. Přesně tolik fanoušků hlasovalo v oficiální anketě webu Motorsport.com, kterou podpořila i Mezinárodní automobilová federace. V kategorii pilotů se stal vítězem, co se popularity týče, Lewis Hamilton.

2 Štítky: Fernando Alonso Lewis Hamilton Zveřejněno 30. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Hamiltonova popularita tak od roku 2015, kdy proběhl poslední průzkum, vzrostla na dvojnásobek, když Brita podporuje 20 % všech fanoušků, kteří dotazník vyplnili. Tak velká obliba jednoho pilota se rovná jen výsledkům z roku 2005, kdy byl na vrcholu Michael Schumacher.

Podobně jako Hamilton zaznamenal pokrok i Fernando Alonso, jenž skončil celkově druhý, když si polepšil o necelých šest procent hlasů. Oba tyto piloti ale evidentně těžili z ukončení kariér Nika Rosberga a Jensona Buttona.

Na třetím místě skončil Kimi Räikkönen s prakticky stejným množstvím hlasů, jaké získal i posledně. Mimochodem celkem 6000 fanoušků, kteří hlasovali, byli Finové, a celých 85 % z nich volilo právě Icemana.

Malé zlepšení zaznamenal i Sebastian Vettel, který tak předběhl Daniel Ricciarda, jehož popularita u fanoušků naopak poklesla. Oproti tomu není překvapením výrazně vyšší počet hlasů pro Maxe Verstappena, pro nějž hlasovalo 80 % nizozemských fanoušků. Zajímavé je, že nejvíce hlasů pro pilota Red Bullu přišlo od respondentů s věkem 45 a více.

anketa-2017-piloti

Diskuse k článku

2 komentáře: “Nejnovější žebříček popularity pilotů F1”

 1. Situs napsal:

  Hama volilo 47% Britů

  shark68:
  Zkreslující. Mě osobně by zajímalo kolik Britů hlasovalo pro Lewise.
  Když u Kimiho to jde kolik Finů.

 2. shark68 napsal:

  Zkreslující. Mě osobně by zajímalo kolik Britů hlasovalo pro Lewise.
  Když u Kimiho to jde kolik Finů.

Napsat komentář