Hamilton: Ferrari je momentálně rychlejší

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton hodnotí rychlost Ferrari "o pár desetin sekundy" na kolo rychlejší. Sebastian Vettel navíc vyhrál úvodní tréninkové jízdy na letošní GP Bahrajnu.

Štítky: Ferrari Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 15. 04 2017 — Tomáš Richtr

Podmínky v Bahrajnu, který je třetím závodem sezony, jsou unikátní. Velké teploty přes den, kdy se pojede pouze první a třetí trénink, nejsou reprezentativní. Důležitější je druhý trénink, kvalifikace a závod, který se jede vždy v 16:00 místního času. Velká cena Bahrajnu se jede pod umělým osvětlením. S příchodem tmy velmi rychle padá teplota vzduchu i povrchu dráhy. A to má velký vliv na výkon jednotlivých aut.

“Ferrari je momentálně rychlejší,” řekl přesvědčivě Lewis Hamilton po dvou tréninkových jízdách v Bahrajnu. “Co vím, tak jsou v jízdě na delší vzdálenost o několik desetin (na kolo rychlejší). Na krátkou vzdálenost (kvalifikační režim) je to hodně těsné.

Já osobně jsem nedokončil rychlé kolo, když byly pneumatiky v nejlepším stavu a motor nastavený na nejvyšší výkon. Na použitých pneumatikách jsem se pak pokusil zajet dobrý čas, ale doufám, že dokážeme odvést lepší práci. Ale nejsem si jistý, jak na tom ve srovnání s kvalifikační rychlostí Ferrari teď jsem.

Zdá se, že v závodním režimu mají navrch. Přes noc musíme aplikovat nějaké změny a uvidíme, zda se k nim ve vztahu k nedělnímu závodu dostaneme blíž. Zda se to povede, to se dozvíme až v neděli.”

Hamilton současně dodal, že jak v sobotu tak v neděli očekává “velkou bitvu” s Ferrari.

Diskuse k článku

Napsat komentář