Hamilton: Brazílie jasně ukázala, že Verstappen na mě cílí

Jezdec Mercedesu a jeho rival z Red Bullu se dostali do kontaktu po brzkém restartu na Interlagosu, který byl vyvolán kolizí mezi Danielem Ricciardem a Kevinem Magnussenem v úvodním kole.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Mercedes Zveřejněno 14. 11 2022 — Jiří Košta

Verstappen, který v tu chvíli jel třetí za Hamiltonem, se pokusil v 1. zatáčce objet vnější stranu svého soupeře a získat vnitřní apex pro pravou zatáčku číslo 2.

Zůstalo mu však málo místa a piloti se dostali do kontaktu. Verstappen si poškodil přední křídlo, zatímco Hamilton utrpěl poškození podlahy a krytu kola.

FIA uvedla, že za nehodu může převážně Verstappen a dostal pětisekundovou penalizaci.

Vzhledem k tomu, že Hamilton a Verstappen se během své bitvy o titul v roce 2021 několikrát střetli, nejnovější incident opět vyvolal debaty, aby spolu závodili jinak než ostatní jezdci.

Na otázku, zda má nějaké obavy z toho, že by s ním měl Verstappen konkrétní problém, Hamilton odpověděl: „Nemám obavy. Jo, nemám obavy, myslím.

Myslím, že je přirozené, když máte úspěch a čísla, že se stáváte tak trochu terčem. Ale je to v pořádku. Není to nic, s čím bych se dříve nezabýval.”

Hamilton řekl, že v té době neměl o nehodě žádné zvláštní myšlenky, protože jeho myšlení bylo jednoduše v tom, že byl schopen pokračovat.

„Abych byl upřímný, nemám na to moc názor. V tu chvíli jsem myslel jen na to, že jsem si myslel, že budu muset odstoupit, protože jsem něco cítil, záď se poté nechovala stejně.

Bylo to pro mě, jako bych prohrál 1:2 – to je vše, na co jsem mohl myslet. Takže jsem jel přes trávu, zpátky na trať a jediné, na co jsem myslel, bylo, jak se vrátit a dát týmu ten neuvěřitelný výsledek. A jsem hrdý na práci, kterou jsme všichni odvedli.“

Hamilton se nakonec dokázal oklepat a skončil druhý za týmovým kolegou Georgem Russellem, který získal své první vítězství v F1.

DAF začal dodávat nový elektrický kamion