Gasly a Hartley potvrzeni jako jezdci Toro Rosso pro sezonu 2018

Toro Rosso jako jeden z posledních týmů potvrdilo jezdeckou sestavu pro rok 2018. Překvapení se nekonalo, stáj bude pokračovat se stávající jezdeckou dvojicí.

Štítky: Brendon Hartley Pierre Gasly Toro Rosso Zveřejněno 16. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Zdá se tak, že čachry s jezdci Toro Rosso už jsou u konce. U italské stáje letos jezdili Carlos Sainz a Daniil Kvjat, následkem několika okolností ale do závěru sezony nastoupili Pierre Gasly a Brendon Hartley. Poslední dva jmenovaní budou pokračovat i v příštím roce. „Jsme velmi šťastni, že máme Pierra a Brendona tak brzy potvrzené Red Bullem jako naše jezdce pro rok 2018,“ přiznal šéf Toro Rosso Franz Tost.

Hlavně v případě Hartleyho se jedná o návrat z říše snů. Poté, co byl pro slabé výsledky nucen odejít z juniorského programu Red Bullu, se Novozélanďan dal na vytrvalostní závody, kde se mohl radovat mimo jiné z výhry v Le Mans. Touto oklikou se pak dokázal vrátit k Red Bullu jako pilot F1 v týmu Toro Rosso po sesazení Daniila Kvjata.

„Je to velmi uspokojující, dostat takovou příležitost, nemohl bych být šťastnější. Chtěl bych poděkovat Red Bullu a Toro Rosso za to, že mi daly takovou šanci,“ přiznal Hartley. Nadšený je i Pierre Gasly, který na sedačku v F1 čekal už několik sezon. „Jsem opravdu moc šťastný, že budu jezdit za Toro Rosso. Bude to moje první kompletní sezona v F1. Nemohu se dočkat,“ řekl Francouz.

Diskuse k článku

Napsat komentář