Do F2 nastupuje český tým. O jeho jméně se teprve rozhodne

Do seriálu formule 2 příští sezonu nastoupí český tým. Jedná se o zkušenou formaci Charouz Racing System. Jezdecké složení a jméno týmu nejsou známé, ale více bychom se podle slov zástupců stáje měli dozvědět do tří týdnů.

2 Štítky: Motorsport Zveřejněno 16. 11 2017 — Tomáš Richtr

Pořadatelé seriálu F2, který od roku 2014 vysílají programy Sport1 a Sport2, oznámili soupisku týmů pro sezonu 2018. V něm se objevily tři nové týmy: Carlin, Fortec Motorsport a právě Charouz Racing System – jedná se ale pouze o pracovní název kvůli zisku licence. Seriál opustily týmy Russian Time a Rapax. Na soupisce je ještě volné místo pro jeden tým.

Charouz Racing System je společnost provozující závodní týmy. V roce 1985 ji založil Antonín Charouz a nejvýraznější prezentací je asi účast v závodě 24 hodin Le Mans v letech 2007 a 2008. Jeho týmy ale byly k vidění ve formuli 3000, A1GP, nebo také v rallye. Právě tento víkend se v Bahrajnu jedou poslední dva závody Světové série Formula V8 3.5, kde Charouz Racing System provozuje tým Lotus. Jedním z jezdců týmu je lídr šampionátu Pietro Fittipaldi, synovec slavného Emersona. Seriál ale po odchodu značky Renault, která byla dlouhá léta promotérem šampionátu, uvadá a ve startovní listině je jen 10 formulí. Možná také proto přišlo rozhodnutí nastoupit do daleko viditelnější formule 2. Před šesti lety pro tým Gravity–Charouz Racing jezdil současný pilot týmu  F1 Toro Rosso Brendon Hartley.

Na dotaz GPF1, jaké bude jezdecké složení týmu v F2, Antonín Charouz odpověděl, že je ještě brzy.

“Smlouva byla podepsána teprve před měsícem, vše se včas dozvíte. Více informací bychom měli přinést příští týden,” řekl Charouz po žádosti, zda můžeme alespoň očekávat českého nebo slovenského závodníka. S ohledem na jejich věk a zkušenosti je ale prakticky vyloučeno, aby to byl Jan Charouz nebo Josef Král, ale například Richard Gonda, pokud by to zákulisní jednání umožnila, by mohl být dobrým kandidátem. V české formulové líhni jsou ale čím dál více vidět například účastník italské F4 Václav Šafář nebo Petr Semerád, syn automobilového jezdce Josefa a bratr Martina, který rovněž usedá za volant rallyových speciálů, a který zvítězil v loňské talentové soutěži Junior Star.

Manažer nového týmu ve formuli 2 Bob Vavřík také nechtěl říci více, slíbil ale, že ještě během čtvrtka vyjde tisková zpráva.

“Mohu ale říci, že nebylo vůbec snadné se do formule 2 dostat,” dodal Vavřík.

A1GP_enge3

Diskuse k článku

Napsat komentář