Fotbalový zápas šampionů letos pro Michaela Schumachera

Zápasu konaného v Mohuči se zúčastní i Schumacherův syn Mick.

Štítky: Michael Schumacher Mick Schumacher Zveřejněno 6. 05 2017 — Pavel Fabry

Na začátek července se plánuje druhý ročník dobročinného fotbalového utkání nazvaného „Šampioni pro charitu“, letošní vydání přitom mimo jiné oslaví jméno Michaela Schumachera.

Sedminásobný mistr světa F1 se stále zotavuje z těžkých zranění hlavy, která utrpěl při lyžařské nehodě v roce 2013 ve Francii. Později byla založena iniciativa Keep Fighting (Nepřestávej bojovat), ve které jméno, kariéra a život Michaela Schumachera pomáhají inspirovat lidi k pozitivnímu přístupu, snaze vždy bojovat a nikdy se nevzdávat.

Výtěžek akce je zároveň směřován i k nadaci Dirka Nowitzkiho, německé basketbalové hvězdy, která bude jedním z hlavních letošních protagonistů.

Mezi účastníky se navíc objeví také Mick Schumacher, syn sedminásobného šampiona. Mladý Schumacher řekl: „Pro mě je samozřejmostí, že se zúčastním Šampionů pro charitu. Při loňském zápase jsem se skoro nepřestal smát a je to dobrý pocit, moci podpořit dobročinné iniciativy.

Tato kombinace zábavy a účelu je v mých očích perfektní. Jsem rád, že Dirk spolu se všemi ostatními hráči a diváky na stadionu to vidí stejně a těším se, až si v tom zápase zahraji.“

Svoji účast potvrdili také dvojnásobný mistr světa F1 Mika Häkkinen, velký rival Michaela Schumachera z konce 90. let, a také fotbalista Miroslav Klose. Loňský zápas „Šampioni pro charitu“ navštívilo 25 tisíc diváků.

Diskuse k článku

Napsat komentář