Schumacherova rodina vysoudila 1,3 milionu kvůli nepravdě o jeho stavu

Rodina Michaela Schumachera vysoudila finanční náhradu újmy ve výši 50 tisíc eur za to, že německý list Bunte lživě informoval o jeho stavu. Informace jednak nebyly pravdivé a navíc byly narušením jeho soukromí, uvedl soud.

Štítky: Michael Schumacher Zveřejněno 6. 05 2017 — Tomáš Richtr

Bunte je německý týdeník, který se soustředí na celebrity a životní styl a jeho čtenost se pohybuje nad půl milionu lidí. V prosinci 2015 zveřejnil Bunte na titulní stránce Schumacherovu civilní fotografii z doby před jeho zraněním na lyžích a doplnil ji titulkem „Je to víc než vánoční zázrak: Michael Schumacher může znovu chodit“.

Schumacherova rodina se od chvíle velmi vážného poranění hlavy na sjezdovce Combe de Saulire ve francouzských Alpách v prosinci 2013 snaží velmi přísně ochraňovat jakékoli informace o jeho stavu s tím, že se jedná o intimní záležitost. Dlouholetá manažerka Sabine Kehmová se ještě v prosinci 2015 silně ohradila proti informacím týdeníku Bunte s tím, že nejsou pravdivé a jako takové vytvářejí „falešnou naději“. Jakkoli bychom si všichni přáli, aby to byla pravda, rozhodnutí zažalovat list Bunte je bohužel potvrzením, že Schumacher chůze není schopen.

Michael Schumacher obdrží ocenění za celoživotní přínos sportu

Se žalobou Schumacherova rodina uspěla a za narušení soukromí a hamburský soud v pátek nařídil listu Bunte zaplatit odškodné ve výši 50 tisíc eur (asi 1,3 milionu korun) a část soudních výloh.

„Soud došel k závěru, že tato informace nebyla pravdivá,“ prohlásila soudkyně Simone Kaeferová. Podle soudní projednání je zřejmé, že zdravotní stav Michaelu Schumacherovi neumožňuje chodit ani v současné době, tím spíš před dvěma lety. Informace o jeho stavu ale rodina odmítá zveřejnit. Michael Schumacher je opečováván doma ve švýcarské Ženevě.

Diskuse k článku

Napsat komentář