Firma Nike vrazila vidle do Verstappenových snah o vlastní oděvní značku

Max Verstappen už nějakou dobu plánoval založit vlastní značku oblečení Max 1 a nabízet ji svým fanouškům. Alespoň prozatím se to však ještě nějakou dobu nepodaří. Důvod? Nike a název značky oblečení. Verstappenovi fanoušci se tak prozatím budou muset obejít bez nové značky oblečení.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 25. 03 2023 — GPF1.cz

Ve skutečnosti se značka měla jmenovat Max 1. Společnost Nike z toho ale nebyla příliš nadšená, protože by se název příliš podobal známé řadě obuvi Nike: Air Max.

Úřad pro ochranné známky Beneluxu BOIP nyní prostřednictvím zprávy jasně uvedl, že existuje několik důvodů, proč by název Verstappenovy oděvní značky neměl být po šetření a námitkovém řízení ze strany Nike povolen.

“Obě značky obsahují slovo MAX, i když na jiném místě. V namítaných ochranných známkách mají prvky AIR a MAX v celkovém dojmu stejnou váhu. Ve sporném označení je důraz kladen na slovo MAX. Číslo 1 bude vnímáno jako upřesnění slova MAX. V tomto rozsahu si označení odpovídají.”

V důsledku toho agentura soudí, že obě označení jsou si příliš podobná. Celou zprávu BOIP si můžete přečíst tady. Z hlediska vysvětlení rozsudku vyniká především následující.