FIA „v následujících dnech“ zveřejní závěry Abú Dhabi. Co má za lubem?

Ve stínu kontroverzního závěru GP Abú Dhabi, který rozhodl o titulu mistra světa loňské sezony, FIA chystá výraznější změny ve způsobu, jakým řídí závody.

Štítky: FIA Zveřejněno 14. 02 2022 — Tomáš Richtr

V zákulisí F1 pořád politicky bublají dozvuky Velké ceny Abú Dhabi, kterou předjetím v posledním kole vyhrál a díky tomu titul získal Max Verstappen na úkor Lewise Hamiltona. Poslední kolo závodu ale bylo závodní jen kvůli tomu, že ředitel závodu Michael Masi svými pokyny nedodržel pravidly stanovenou proceduru pro restart závodu. Kdyby ji následoval, Verstappen by už Hamiltona nestihl předjet a z titulu by se radoval pilot Mercedesu.

Mercedes skrze svého šéfa Tota Wolffa vytváří na FIA tlak, aby nějakým způsobem uznala své provinění a stáhla lidi, o kterých si myslí, že nesou hlavní díl zodpovědnosti.

Exkluzivně: O co jde Mercedesu (a Hamiltonovi) ve sporu s FIA

FIA ale nechce reagovat na přímý nátlak Mercedesu a po výměně na postu prezidenta chystá strukturální změny. To FIA potvrdila v pondělním vyjádření pro veřejnost a média, když uvedla, že podněty z pondělního zasedání Komise F1 zapracuje do své vlastní analýzy a akčního plánu. Ten chce zveřejnit v „následujících dnech“.

Hlavním cílem podle zákulisních informací je rozdrobit činnosti ředitele závodů, který je zodpovědný za příliš mnoho oblastí. Pomoci mu mají ‚asistentni‘, kteří nejenom analyzují situaci na trati, ale filtrují komunikaci ze strany jednotlivých týmů.

Budoucnost osoby Michaela Masiho je v těchto dnech pořád nejasná.

Molly Taylor se připojí do týmu Jensona Buttona pro první víkend Extreme E