Ferrari ví, jak být konkurenceschopné na všech typech okruhů

Sebastian Vettel tvrdí, že Scuderia ví, jaké úpravy potřebuje její vůz, aby mohl Mercedesu konkurovat i na tratích, které by měly hrát do karet Stříbrným šípům.

Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 4. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Současný lídr průběžného pořadí navíc tvrdí, že Ferrari je letos v mnohem lepší formě než vloni, a proto by charakteristika jednotlivých okruhů nemusela tolik hrát v jeho neprospěch. „Pokud máte správné výsledky, které vám jdou na ruku, vše získá spád, který se snažíme teď udržet. Jsem si jistý, že máme správné lidi a víme, jak postavit silné auto.

Tento rok jsme se zlepšili, hlavně jsme opravdu hodně vylepšili motor, takže všechno jde správným směrem,“ tvrdí Vettel. „Uvidíme časem, jestli budeme před Mercedesem, nebo za ním. Ale jsem si jistý, že budeme schopni bojovat o hodně bodů.“

Právě vylepšený motor by mohl být důležitým v nadcházejících závodech ve Spa a na Monze, kde je výkon klíčovým parametrem. „Je pravda, že Mercedes je tady nebo tam konkurenceschopnější než jinde a my jsme trochu pozadu.

Víme ale, co auto potřebuje. Je normální, že se rozdíl mezi námi liší okruh od okruhu. Na tohle se ale nezaměřujeme,“ říká Němec. „Chceme nejlepší auto na každé trati a pracujeme na tom. Opravdu jsme porozuměli tomu, co vůz potřebuje. A teď máme čas se na to v klidu podívat a pár věcí pozměnit. Nejdůležitější ale je, že víme, co musíme udělat.“

Diskuse k článku

Napsat komentář