Ferrari se v tempu vývoje vozu Red Bullu nevyrovná

S dalším štiplavým názorem přišel poradce stáje Red Bull Helmut Marko. Podle bývalého závodníka a formálního spolumajitele týmu nedokáže Ferrari s vítězem z Imoly letos udržet krok, co se rychlosti vývoje vozu týče.

Štítky: Ferrari Helmut Marko Red Bull Zveřejněno 30. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

Důkazem toho může být právě GP Emilia Romagna, na kterou Red Bull přivezl několik nových a evidentně fungujících dílů. „Po problémech v Bahrajnu a Austrálii bylo důležité zejména z hlediska motoru, že se nám zadařilo,“ naráží Marko na dřívější technické trable.

„Naposledy jsme získali první dvě místa v cíli v Malajsii 2016, takže už bylo na čase. Pro morálku týmu to bylo velmi důležité. Ukazuje to, že jsme konkurenceschopní, jen do sebe musí vše zacvaknout. Víme, že máme silný vůz,“ je rád Marko.

Obavy Ferrari: vůz nestihne vyvíjet tak rychle jako Red Bull

Na otázku, zda si myslí, že Ferrari dokáže vyvíjet vůz stejně rychle, odpověděl: „Nevím. Podle mého ne. Navíc na Ferrari vyvíjíme tlak a jeho jezdci chybují. Mohli jste to vidět v průběhu celého víkendu.

Nicméně soupeření mezi námi je velmi sportovní a přátelské. Šampionát bude ještě dlouhý a hodně napínavý, snad se nerozhodne až v posledním závodě jako vloni. Kdyby Max dvakrát nemusel odstoupit a nepřišel by o tolik bodů, byl by snadno vpředu,“ uzavírá Helmut Marko.