Obavy Ferrari: vůz nestihne vyvíjet tak rychle jako Red Bull

Dosavadní lídr šampionátu Charles Leclerc se obává o dlouhodobou formu svého týmu Ferrari. Scuderia podle něj totiž možná nebude schopna nasazovat technické novinky tak rychle jako druhý nejrychlejší tým Red Bull.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Red Bull Zveřejněno 17. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

„V této situaci jsem byl už v juniorských kategoriích, ale ve formuli 1 to znamená mnohem víc,“ říká Leclerc úvodem o své pozici lídra šampionátu. „Zvlášť po posledních letech a s týmem jako Ferrari, je to neuvěřitelný pocit,“ těší Monačana.

„Oproti dvěma předchozím sezonám teď jinak uvažuji, protože vím, že pod sebou mám auto, které je schopné vyhrávat, aniž bych musel dělat něco výjimečného. Stačí jen dělat svoji práci,“ popisuje, co se letos změnilo.

Ferrari prozatím vede Pohár konstruktérů se ziskem 104 bodů. Red Bull, který zatím jako jediný dokázal Scuderii porazit, je až třetí s 55 body. Přesto ale vzbuzuje v jezdci obavy. „Držet krok s Red Bullem z hlediska vývoje bude obtížné. Ale my na letošním autě odvedli skvělou práci, takže si věříme. Není důvod, abychom byli pozadu,“ tvrdí Leclerc.

Ferrari už teď podleněj pracuje na úpravě podvozku. „Máme plány pro vývoj a jsem přesvědčen, že je to cesta správným směrem. Musíme se teď soustředit sami na sebe. Za poslední dva roky jsme každý víkend identifikovali naše slabiny a rychle jsme reagovali zlepšením v oblastech, kde jsme měli problémy.

Takže jsem přesvědčen, že i letos můžeme v tomto odvést skvělou práci,“ burcuje svoji stáj pilot, který se těší na domácí půdu Scuderie v Imole. „Itálie bude neskutečná, ale musíme k tomu závodu přistoupit stejně jako k prvním třem. Náskok v šampionátu je vždycky dobrý, ale zatím se nechci příliš soustředit na celkové pořadí,“ vysvětlil Monačan.