Ferrari podepsalo “velkého hráče”, ale nastoupí až v roce 2025

Ferrari podepsalo smlouvu s někým velmi důležitým, který nejspíš nyní pracuje u jiného týmu. Ale má dlouhou konkurenční doložku.

Štítky: 2025 Ferrari Frederic Vasseur Zveřejněno 21. 06 2023 — GPF1.cz

Současné situaci Ferrari nepomáhá odchod některých klíčových zaměstnanců, včetně šéfa koncepce vozů Davida Sancheze, který přechází do McLarenu. Kromě toho sportovní ředitel Laurent Mekies ještě letos odstoupí z funkce a přejde do společnosti AlphaTauri.

“Problémem F1 je setrvačnost,” vysvětlil šéf Ferrari Fred Vasseur. “Na jedné straně vypadáme velmi agilně. Měníme věci a ze dne na den se někdy vyskytne problém, který můžete vyřešit z jednoho závodu na druhý.

Ale realita našeho podnikání je taková, že když chcete trochu kormidlovat loď, tak už nejsme agilní. Víme, že když chceme nabírat, nemluvíme ve dnech, ale v letech. Před pár týdny jsem podepsal smlouvu s jedním špičkovým hráčem, který nastoupí v roce 2025. Na autě bude pracovat až v letech 2025 a 2026 [kvůli konkurenční doložce].

Zdá se, že je to dlouhé čekání. Ale na druhou stranu, když to neuděláte, bude to za půl roku ještě horší. Musíte to přijmout jako vlasnost F1. Pokud se zastavíte v jedné fázi, znamená to další odsun a dopad bude ještě větší.”

Vasseur odmítl identifikovat osobu či tým, ze kterého pochází, aby jim pomohl vyhnout se “nepořádku” v přechodném období. Ale i když Vasseur pociťuje jistou dlouhodobou frustraci z toho, že musí tak dlouho čekat na klíčové zaměstnance, stále vidí potenciál k pokroku současného vozu.

“Toho se nikdy nevzdám, protože pro nás je náprava současného stavu nejlepší způsob, jak to pochopit a vyhnout se chybě,” řekl.

Na ostravské představení KOLO na KOLO OKOLO Česka jako host přijede Michal Kavalčík. Vstupenky zde