Ferrari uznalo chybu v úsudku

Všechno je jinak. Sebastian Vettel uznal, že na původních pneumatikách by na tom Ferrari bylo během GP Španělska ještě hůře, než bylo s jinou specifikací, která měla běhnou tenčí o 0,4 milimetry. Vettel si totiž obě specifikace vyzkoušel během prvního dne testů v Barceloně. Vettel nyní uznává, že se Pirelli rozhodlo správně.

2 Štítky: Ferrari Pirelli Pneumatiky Testy Zveřejněno 15. 05 2018 — GPF1.cz

Po GP Španělska, kterou pohodlně vyhrál Lewis Hamilton před kolegou Valtterim Bottasem, se na stejném okruhu konají dva dny oficiálních testů. Sebastian Vettel během prvního dne najezdil celkem 136 kol a vyzkoušel jak pneumatiky nasazené v samotném závodě, tak pneumatiky původní specifikace, které s výjimkou Francie a Velké Británie budou použity ve zbývajících velkých cenách.

„Normálně nedostáváte takovou šanci na podobné srovnání a na to pochopit rozhodnutí, které udělali,“ řekl Vettel. „Ale to se nám dneska povedlo a z toho, co jsme dnes zažili, usuzuji, že s původními pneumatikami bychom na tom byli ještě hůře. Myslím tedy, že to nakonec bylo správné rozhodnutí. Že jsme nedosáhli na stejný výkon a životnost těchto speciálních pneumatik, tak to je naše chyba.“

Šéf programu F1 Pirelli Mario Isola netajil potěšení nad tím, že Ferrari uznalo správnost přístupu dodavatele pneumatik.

„To, co řekl Sebastian, mě velmi potěšilo.“

Na konci prvního dne testů byl nejrychlejší Max Verstappen.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Ferrari uznalo chybu v úsudku”

  1. Jirka_1 napsal:

    Rendy: ale i kdyby ses na hlavu postavil, tak jim to nevtmluvíš… 🙂

  2. Rendy napsal:

    Samozřejmě, že se nedá očekávat omluva od trapných a ubohých takzvaných fandů jistého týmu, kteří obviňovali Mercedes a Pirelli, že se spikli a upekli protekční pneu jen pro Mercedes… 😉

Napsat komentář