Ferrari: Mercedes je jasně rychlejší, ten s tím nesouhlasí

Mercedes je pořád výkonnostně napřed. Říkají jedni. Ti druzí opakují: Mercedes je na stejné úrovni jako Ferrari. Kde je pravda?

Štítky: Ferrari Mercedes Zveřejněno 6. 04 2018 — Tomáš Richtr

Nic není tak různorodého, jako názory na vyrovnanost špičky startovního pole po úvodním závodě v Austrálii. A i když v Melbourne vyhrál Vettel, právě pilot Ferrari je přesvědčen o tom, že Mercedes má výkonnostní náskok přibližně tři až čtyři desetiny sekundy na kolo.

„Podívejte se na testy a první závod a bude vám jasné, že Mercedes je nejrychlejší. Tři, čtyři desetiny,“ řekl Vettel novinářům v Bahrajnu před začátkem závodního víkendu. „Viděli jsme to v samotném závodě. Lewis si kontroloval rychlost a zabral zrovna, když potřeboval. Měl to v rukou a je fér to přiznat. Za Mercedesem je to ale velmi těsné.“

Lewis Hamilton byl na toto téma během rozhovorů s novináři také dotazován, ale otevřeně přiznal, že tým mu nějakou konkrétní hodnotu náskoku nesdělil.

„Řekli mi, že v kvalifikaci jsme na tom podobně, opravdu se (Ferrari) hodně zlepšili,“ řekl Hamilton. „V závodě prý máme trochu navrch, bylo mi řečeno. Ale je to obtížné odhadovat na základě jediného závodu. Měli trochu jiný program spotřeby paliva. Potřebujeme více závodů.“

Hamiltonův týmový kolega Valtteri Bottas po závodě v Austrálii přiznal, že výhoda Mercedesu není tak velká jako dřív.

„Výkonnostní náskok našeho motoru už není tak velký, jak býval. Máme trochu výhodu ve srovnání s Renaultem. Je ale malá a jejich auta jsou dobrá v zatáčkách,“ řekl Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář