Ferrari jsem radil špatně, přiznal Ecclestone

Bývalý šéf F1 byl jedním z největších kritiků přestupu Charlese Leclerca do Ferrari. Scuderii Ecclestone radil, aby si ještě rok ponechala Kimiho Räikkönena. Teď však Mr. E přiznává, že se v případě mladého Monačana zkrátka „seknul“.

Štítky: Bernie Ecclestone Ferrari Zveřejněno 9. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Neměl jsem pravdu,“ přiznává bez okolků Ecclestone, což u něj není zrovna častý jev. „Myslel jsem si, že poslat pryč Kimiho, nebude dobrý krok. Na konečný verdikt si samozřejmě ještě počkám, ale momentálně je Charles hrozně moc rychlý.

Má nad vozem skvělou kontrolu a dokonce je snad i rychlejší než Vettel. Nevím, co se to se Sebem děje. Je to zvláštní, není ještě tak starý,“ naráží Ecclestone na nedávné Němcovy komentáře, ve kterých přiznal, že momentálně nejezdí nejlépe a že jsou dny, kdy jsou ostatní piloti lepší než on. A že dost možná brzy kariéru pilota F1 ukončí.

„Možná si myslel, že bude mít vedle Charlese snadný život, ale neuvědomil si, jak rychlý Charles může být. Ale jsem pořád přesvědčený, že Vettel může vyhrát titul.“

Vettel je v šampionátu sice před Leclercem, ale vděčí za to z velké části týmové režii, která se Ecclestonovi nezamlouvá. „V této části šampionátu to není na místě. Existuje něco, co by se dalo podniknout později, až bude obrázek jasnější. Teď ale nikdo neví, co se ve zbytku sezony odehraje.“

Diskuse k článku

Napsat komentář