F1 v Las Vegas bude mít větší dopad než finále Super Bowlu

Las Vegas bude letos po dlouhých 40 letech hostit závod formule 1. Příští rok se v hlavním městě hazardu bude konat také finále amerického fotbalu. Šéf F1 Stefano Domenicali je ale přesvědčen, že královna motorsportu bude pro město důležitější než Super Bowl, a že bude mít také větší vliv.

Štítky: GP Las Vegas Stefano Domenicali Zveřejněno 31. 01 2023 — Vašek Štěpánek

Formule 1 se do Las Vegas podívá v polovině listopadu letošního roku, finále amerického fotbalu se zde uskuteční v půlce února 2024. Las Vegas se tak v relativně krátké době dočká hned dvou velkých sportovních událostí.

Šéf formule 1 Stefano Domenicali si ale nemyslí, že by finále NFL mělo ohrozit exkluzivitu nového nočního závodu. „Nemyslím si, že by náš závod měl mít menší ohlasy než Super Bowl. Není to nic proti finále NFL, ale my máme jednu velkou výhodu.

Zatímco Super Bowl se v Las Vegas bude konat jen jednou, my zůstaneme několik dalších let a věřím, že se sem budeme rádi vracet. Chceme, aby si lidé náš sport spojovali s Las Vegas a věřím, že jdeme správným směrem,“ uvedl Domenicali.

Jeden z výkonných šéfů šampionátu dále pokračoval, že F1 společně s městem investovaly téměř jednu miliardu dolarů, aby se uskutečnila jedna ohromná sportovní a kulturní show, proto si Domenicali myslí, že F1 má v Las Vegas už teď exkluzivní postavení.

Přípravy na Velkou cenu Las Vegas 2023 započaly daleko dříve a už tehdy bylo vidět, že půjde ještě o větší projekt než závod v Miami. Domenicali ale dodává, že řada věcí bude dokončena na poslední chvíli a některé oblasti budou plně připraveny až o rok později.

„Je zde několik věcí, které budou dokončeny na poslední chvíli a možná i až za rok. S Las Vegas máme obrovské plány. Samozřejmě nejde všechno hned. Celý tým ale dělá vše proto, aby se akce vydařila a lidé se na závody v Las Vegas rádi vraceli.

Myslím, že jsme dali dohromady skvělý tým profesionálů, kteří odvádí nejlepší možnou práci a je potěšením na jejich dílo koukat. Jistě, celý víkend bude hektický, už jen kvůli dopravě, ale věřím, že vše zvládneme,“ dodal optimisticky Domenicali.