Intenzivní týmový trénink: Do začátku sezony tisíc pitstopů

Ferrari před začátkem letošní sezony zkouší trénovat pit-stopy. Vloni se v této kategorii stáji z Maranella příliš nedařilo. Aktivním a dlouhým tréninkem se ale chce posunout dál a vyzvat Red Bull, který byl vloni takřka špičkový.

Štítky: 2023 Ferrari Pit stopy Zveřejněno 1. 02 2023 — Vašek Štěpánek

Ferrari plánuje ve Fioranu zkoušet pit-stopy. Rudý tým tak reaguje na loňské, a ne zrovna moc vydařené zastávky u mechaniků. Stáj z Maranella měla obvykle rychlé odbavení gum, často se ale dopustilo velkých a časově drahých chyb.

Ne jednou pokazila Ferrari špatná zastávka v boxech závod. Nejvýraznějším příkladem je pit-stop Carlose Sainze v Nizozemsku. Mechanici zapomněli na jednu pneumatiku a Španěl se v boxech propadl až do středu pole, odkud se musel pracně probojovat zpět.

Letos se chce Ferrari podobným incidentům vyvarovat a spustilo ambiciozní plán ‚1000 pit-stopů‘, ve kterém vyzkouší na tisíc zastávek v boxech, a to ještě před začátkem sezony, která se rychle blíží (5. března).

Tréninky budou probíhat v jedné z budov v okolí testovací trati Ferrari ve Fioranu. Testovacím vozem bude monopost Ferrari SF-71 (vůz z roku 2018) a mechanici budou rozděleni do několika týmů.

Každý tým bude muset třikrát v týdnu absolvovat sérii po 20 fiktivních zastávkách. Ferrari doufá, že jim příprava pomůže v boji s Red Bullem, který byl v tomto odvětví špičkový a jen málokdy se mu zastávka nepovedla.

U Ferrari byly chyby častější. Tým doufá, že mu tréninkem podaří zajistit, že pit-stopy budou spolehlivé a permanentně do tří sekund s tím, že se délka zastávky bude postupně snižovat. Maranello si má údajně vycvičit také rezervní tým mechaniků.