Co by chtěli piloti příští rok v Las Vegas jinak

Velká cena Las Vegas přinesla skvělý závod, ve kterém první trojka odvedla skvělou práci. Na tiskové konferenci byli všichni dotázáni, jaké změny by si přáli ve Vegas pro příští rok.

Štítky: GP Las Vegas Zveřejněno 20. 11 2023 — Petr Horák

Charles Leclerc byl s víkendem spokojený až na čas jízd: “Pro mě je nejzásadnější určitě to, že jsme závodili tak pozdě. Chápu to kvůli fanouškům v Evropě, pokud to byl ten důvod, ale stejně to bylo na hraně. A taky co do teplot to bylo těžké, takže to by se určitě dalo pro příště vyladit. Na druhou stranu jsem si ale celý víkend užil a obzvlášť mě těší, že jsme skončili na dobré notě. Bylo těžké sledovat ten nepovedený čtvrteční start, když ten sport tak miluju. Ale ten úžasný závod to vynahradil a jsem spokojený. Takže tak, kromě načasování bych nic moc neměnil.”

“Jo, asi taky to načasování. A taky, pokud to jde, bych se podíval na termín víkendu. Hned odsud cestovat do Abu Dhabí je hodně náročné, ten časový posun je obrovský, obzvlášť na konci sezony, kdy jsou všichni už unavení. Ideálně by to chtělo najít jiný termín, abychom to spojili do nějaké tour po Americe, i když chápu, že pro prodej vstupenek to možná není nejlepší. Každopádně ten dvanáctihodinový posun a úplně jiný časový plán víkendu je trochu moc,” doplnil k Leclercovu pohledu vítězný Max Verstappen.

Sergio Pérez se svými kolegy na pódiu souhlasí, ale má ještě jedno speciální přání: “Myslím, že to byl skvělý první závod, ale změnil bych to, co říká Max. Přelet do Abu Dhabí je asi ta nejdelší vzdálenost, co musíme letos překonat. Takže na to bych se podíval, možná i udělat z Vegas poslední závod. Mám to odsud dvě hodiny do Guadalajary, takže pro mě by to bylo super.”