Dočká se mladý talent své šance u rodiny Red Bullu?

Přestože Red Bull již avizoval, že si do další sezóny ponechá oba jezdce sesterské stáje Toro Rosso, jeho pilot v juniorském programu, Pierre Gasly, stále věří, že se pro něho místo najde.

Štítky: Pierre Gasly Red Bull Toro Rosso Zveřejněno 27. 07 2017 — Josef Nekvinda

Je nejzkušenějším závodníkem v juniorce Red Bullu a je úřadujícím šampionem GP2. Nejen tyto zbraně tasí Pierre Gasly, když se otázky novinářů točí kolem možného odchodu Carlose Sainze nebo Daniila Kvjata od Toro Rosso. Nejvíce se v této souvislosti hovoří o španělském jezdci, který tyto úvahy rozdmýchal vlastními slovy, kdy naznačil možné alternativní cesty v případě, že by se schylovalo k jeho setrvání u italské stáje i pro čtvrtou sezónu v řadě. Záhy ale šéf Red Bullu vyvrátil jakoukoli možnost o úprku vycházející hvězdy F1 z rodiny Red Bullu, avšak jakási fluktuace informací spojených s potenciálním přesunem Sainze stále existuje.

Ta poslední hovoří o Renaultu, kde by mohlo dojít na sesazení Jolyona Palmera, jehož výsledky nejsou oslnivé. Zdá se ale, že si francouzská stáj na toto místo připravuje rehabilitanta Roberta Kubicu. Do Gaslyho karet hraje nicméně jakýkoli přestup, který by rozpoutal doslova kolotoč a v němž by mohlo dojít v rámci týmů na mnoho změn.

„Jediná věc, kterou chci, je být ve formuli 1. A jestliže dojde na takovou věc (odchod Sainze), může to být jedině dobré pro mě, protože tu bude sedačka u Toro Rosso. Stále přesně nevíme, co se děje. Odpovědi dostaneme v příštích několika týdnech. V tuto chvíli můžu jen naléhat na to, aby se to stalo.

Možná soupiska testů v Maďarsku. Očekáváme rozhodnutí o Kubicovi

Red Bull ví o mém záměru prosadit se do F1 a proto mě poslední čtyři roky podporoval. Formule 1 je ale docela náročný svět, není to všechno jen o výkonnosti. Politika a finance bohužel můžou hrát roli a vy tak prostě musíte čekat na ten správný moment pro vaši příležitost. Z jistých důvodů, které nebyly v mé režii, se nám to nepodařilo pro sezónu 2017. Doufejme, že toho dosáhne pro rok 2018,“ uvádí Gasly.

Příležitost usednout do vozu F1 specifikace 2017 mladý Francouz dostane už za pár dní, kdy po Maďarské GP bude spolu s Maxem Verstappenem testovat právě pro Red Bull. Ačkoli Gasly věří, že rakouská stáj je o jeho přednostech přesvědčena, sám tuto šanci bere jako další možnost na sebe upozornit.

„Jsem s Red Bullem spojený už několik let a každé z testování probíhalo velmi dobře. Na simulátoru tým má možnost mě porovnat s výsledky Daniela a Maxe a pokaždé, kdy testuji, jsem takto srovnáván. Znají proto mou rychlost, ví, jaký jsem pilot, sledovali mě loni v GP2. Každý takový test je ale dobrou příležitostí ukázat, co ve vás je a jaký je váš potenciál. Nemyslím si však, že by poté mělo padnout rozhodnutí o mé budoucnosti,“ dodává směle Pierre Gasly.

Před nedávnem si Gasly také vyzkoušel šampionát formule E při takzvaném double-headeru v New Yorku, kde se zaskvěl především čtvrtým místem ve druhém závodě. Šlo přitom o náhradu za absentujícího bývalého pilota formule 1 Sébastiena Buemiho, jenž celý šampionát vede. Svou budoucnost v elektrických formulových závodech ale prozatím Gasly odsunuje na vedlejší kolej.

Sam Bird a DS Virgin v New Yorku vítězní i napodruhé

Diskuse k článku

Napsat komentář