Daniil Kvjat je zpět: Bude příští rok závodit pro Toro Rosso

Pozoruhodný comeback! Poté, jak s ním Red Bull nakládal, ať už důvody byly jakékoli, se do Toro Rosso v sezoně 2019 vrací ruský pilot Daniil Kvjat!

1 Štítky: Daniil Kvjat Toro Rosso Zveřejněno 29. 09 2018 — GPF1.cz

Toro Rosso není dvakrát spokojené s výkony Brendona Hartleyho, který ve srovnání s týmovým kolegou Pierrem Gaslym nestíhá. Red Bull ale nemá dostatek pilotů, kterými by sestavil kompletní jezdeckou sestavu Toro Rosso.

Hlavně proto se do týmu vrací Daniil Kvjat, který závodil i pro seniorský tým Red Bullu, než jej vystřídal Max Verstappen v roce 2016.

Kvjat šel závodit zpátky do Toro Rosso, odkud byl po GP USA 2017 vyhozen.

„Děkuji moc za tuhle příležitost a jsem rád, že se vracím do týmu, který dobře znám. Děkuji také Ferrari za to, že věřilo mým schopnostem, což mi umožnilo zůstat ve spojení se světem F1 jako vývojový pilot. I když se má práce týkala především simulátoru, hodně jsem se naučil,“ řekl Kvjat.

„Myslím, že zaslouží další šanci,“ řekl šéf Toro Rosso Franz Tost. „Daniil je velmi schopný a rychlý pilot, což v minulosti mnohokrát dokázal.“

Druhé místo u Toro Rosso potvrzeno zatím nebylo.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Daniil Kvjat je zpět: Bude příští rok závodit pro Toro Rosso”

  1. trencherman napsal:

    Ruští magnáti opět otevřeli své pokladničky a koupili mu sedačku? Snad tentokrát prokáže více soudnosti a skončí sám dřív, než bude potupně nahrazen.

Napsat komentář